זעם בימין על המחטף של ח"כ יואל חסון

חסון כינס ישיבת ועדה "דחופה" בהתרעה של דקות ספורות, בה הצליח להעביר החלטה למנות עובד של המבקר ש"יחקור את פרשת הטיסות של נתניהו"

, כ"ד באדר ב תשע"א

נתניהו וחסון
נתניהו וחסון
פלאש 90

"אם זה לא תרגיל מסריח" אז מה כן?", אומרת ח"כ אנסטסיה מיכאלי מ"ישראל ביתנו", על המחטף של יו"ר הועדה לביקורת המדינה ח"כ יואל חסון.

היום, בשעה שחברי הכנסת נמצאים בישיבת המליאה, כינס ח"כ חסון ישיבת ועדה "דחופה" בהתרעה של דקות ספורות, בה הצליח להעביר החלטה למנות עובד של מבקר המדינה ש"יחקור את פרשת הטיסות של בנימין נתניהו".

"אני לא ידעתי בכלל על קיום הישיבה הזאת", מספרת ח"כ מיכאלי המשמשת כחברה בועדה זו, שבאותה שעה היתה בדיון במליאת הכנסת, "בשעה 13:55 הגיע מייל ללשכתי, שמזמין את חברי הועדה לישיבה שתתחיל בשעה 14:15. וכל זה, כאמור, בזמן ישיבות במליאה. כך שכשהתקבלה בועדה ההחלטה כנגד ראש הממשלה – לא ידעתי כלל על קיום הישיבה".

"מאדם שמשמש כיו"ר ועדת הביקורת ניתן לצפות להתנהלות קצת יותר ממלכתית, אחראית, ובעיקר הוגנת. לא הכל תרגילים וגימיקים זולים, לא הכל פוליטיקה ותככים, ובעיקר מאדם שעומד בראש ועדה שבסמכותה לבקר אחרים – ניתן לצפות שהתנהגותו תהיה הולמת את הנורמות שהוא דורש מזולתו", אומרת ח"כ מיכאלי.

"אני מתביישת בהתנהגות כמו זו של יואל חסון", היא מוסיפה, "שאכן הרויח כמה כותרות בתקשורת, אבל מביא את ההתנהלות הפרלמנטרית ואת תדמיתו של הפוליטיקאי לרמה של גימיקן שבמקום לעסוק במהות ולשמור על רמה ערכית מכובדת - עוסק בתרגילי יחצ"נות שמאחוריהם רק אינטרסנטיות מפלגתית עם יותר מקומץ של ניבזות".

גם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין הבהיר הערב כי הוא סבור שהחלטת הוועדה לביקורת המדינה להעניק סמכויות חקירה למבקר מיכה לינדנשטראוס בנושא נסיעות ראש הממשלה לחו"ל - נעשתה במחטף, משום שהוועדה התכנסה באופן שלא אפשר קיומו של דיון תוך זימון ראוי של חברי הוועדה.
 
ריבלין הנחה את היועץ המשפטי של הכנסת לבחון את חוקיות ההחלטה. ריבלין הבהיר, כי אף שנתן אישור מיוחד ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, יואל חסון, לכנס את הוועדה במהלך דיוני מליאת הכנסת, לא הובא לידיעתו טיבו של הדיון הצפוי בוועדה.