חילוקי דעות ב'קדימה': שנלר נגד חסון

חבר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), תוקף את ה"מחטף" שביצע חברו לסיעה העומד בראש הועדה לצורך הרחבת סמכויות המבקר.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באדר ב תשע"א

לא רוצים לחקור. שנלר
לא רוצים לחקור. שנלר
פלאש 90

ח"כ שנלר (קדימה), חבר הועדה לביקורת המדינה, מגיב הבוקר בכעס על התנהלות ועדת הביקורת של הכנסת, שאמש אישרה במה שהוא מגדיר "מחטף", את הרחבת סמכויות המבקר.

לדברי שנלר, "על רקע העיסוק הציבורי בשאלת נסיעותיהם של נשיאי המדינה וראשי הממשלה בעבר ובהווה, והציפייה להחלטת מבקר המדינה באשר לביקורת בנושא זה, ומתוך היכרות והערכה רבה למבקר אשר ההתנהלות החוקית והאתית הינם נר לרגליו, אין לי ספק כי הוא  יעשה שימוש בסמכויות אשר ניתנו למשרדו  ויבדוק את הדרך בה התקבלה ההחלטה, שיש ספק בחוקיותה תוך פגיעה אתית חמורה בהתנהלות הועדה למול חבריה והטעיית יו"ר הכנסת".

"לכבודה של הכנסת ולצורך שמירה על מעמד מוסד מבקר המדינה, ראוי כי יו"ר הועדה יזמן דיון בדחיפות בפגרה, לשאלת הענקת סמכויות מתבקשות בדרך שתבטא  דוגמה התנהגותית, הנדרשת דווקא מהוועדה לביקורת המדינה", מוסיף שנלר.

הוועדה לביקורת המדינה קיבלה אתמול (רביעי) בשעות הצהריים, בזמן דיוני המליאה, החלטה להעניק סמכויות חקירה למבקר מיכה לינדנשטראוס בנושא נסיעות ראש הממשלה לחו"ל.

כמה מחברי הועדה מטעם הקואליציה טענו, כי ההחלטה התקבלה במחטף, משום שהוועדה התכנסה באופן שלא אפשר קיומו של דיון תוך זימון ראוי של חברי הוועדה.

יו"ר הכנסת גם הוא הצטרף למבקרי ההחלטה, והנחה את היועץ המשפטי של הכנסת לבחון את חוקיות ההחלטה. ריבלין הבהיר, כי אף שנתן אישור מיוחד ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, יואל חסון, לכנס את הוועדה במהלך דיוני מליאת הכנסת, לא הובא לידיעתו טיבו של הדיון הצפוי בוועדה.