ההסתדרות: נפעל נגד הנהלת אלביט יבשה ותקשוב

הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה הודיעה היום כי אין בכוונתה להסכים לצעדים החד צדדיים של הנהלת אלביט יבשה ותקשוב.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באדר ב תשע"א

שביתה. ארכיון
שביתה. ארכיון
פלאש 90

הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה הודיעה היום כי אין בכוונתה להסכים לצעדים החד צדדיים שהנהלת אלביט יבשה ותקשוב מתכוונת להפעיל כלפי עובדי החברה ומאיימת להפעיל עיצומים בחברת אלביט יבשה ותקשוב.

בהסתדרות טוענים, כי ההנהלה הודיעה שבכוונתה לערוך צמצום בכוח אדם על מנת להתייעל, לבטל את הכניסה לקביעות לעובדים זמניים לאחר 5 שנים כפי שנהוג בהסכמים הקיבוציים ולנייד את עובדי החברה שבחולון בין אתרי החברה ברחבי המדינה, תוך פגיעה בעבודה המאורגנת. ההסתדרות הביעה התנגדות בפני ההנהלה ואף הכריזה לפני כחודש וחצי על סכסוך עבודה לכ- 350 עובדי אלביט יבשה ותקשוב.

במהלך החודש האחרון, ניהלה ההסתדרות מו"מ עם הנהלת החברה, אך המו"מ הגיע לידי מבוי סתום.

ביום שלישי הקרוב, תכנס הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה את המזכירות ואת כלל ועדי אלביט שם ידווח על הנעשה בחברה ואף תתקבל החלטה לגבי הפעלת צעדים ארגוניים בכלל חברות אלביט, בעקבות הצעדים החד צדדיים שמפעילה הנהלת החברה כלפי עובדיה. ביום רביעי, ההסתדרות תערוך אסיפת עובדים באלביט יבשה ותקשוב במהלכה יתקבלו ההחלטות בפני העובדים לגבי הצעדים הארגוניים.

יו"ר הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה, גבי אסרף אומר היום: "מנכ"ל אלביט-יבשה החליט באופן חד צדדי להפר את ההסכמים הקיבוציים עליו הוא חתום וחוזר בו מהבנות שאליו הגענו. את מגמה זו בכוונתנו לעצור באופן מיידי. השבוע נחליט אילו צעדים ארגוניים נפעיל בחברה. אני קורא לנשיא אלביט, יוסי אקרמן באופן אישי להתערב במשבר כדי להגיע לפתרון על מנת שלא נאלץ להפעיל את הצעדים הארגוניים".