התפוצץ המו"מ עם הנהלת אלביט

הנהלת חברת אלביט מערכות חזרה בה מההסכמות אליה הגיעה עם ההסתדרות ביממה האחרונה. החל משבוע הבא שיבושים באלביט.

שלמה פיוטרקובסקי , א' בניסן תשע"א

.
.

הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה קיימה הבוקר (שלישי) ישיבת מזכירות בה השתתפו כל ועדי אלביט מערכות. בישיבה הוחלט כי החל מתחילת השבוע יתקיימו אסיפות הסברה ושיבושי עבודה בכלל מפעלי החברה. זאת לאחר שהנהלת חברת אלביט מערכות יבשה ותקשוב חזרה בה מההסכמות אליה הגיעה עם ההסתדרות ביממה האחרונה בה היא מתחייבת לשמור על הכוח הארגוני של עובדי החברה ולבטל את כוונתה להפעיל צעדים חד צדדיים כלפי עובדי החברה.

יו"ר הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה, גבי אסרף אמר היום, "אני קורא להנהלת החברה והעומד בראשה יוסי אקרמן למצות איתנו את המו"מ ולהגיע להסכם מיידי לטובת עובדי  החברה ולמען עתיד הקבוצה כולה".

כזכור, לפני כחודש וחצי הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה לכ- 350 עובדי אלביט יבשה ותקשוב. זאת בעקבות כוונת ההנהלה לערוך צעדים חד צדדיים בחברה לרבות לצמצם בכוח אדם, לבטל את הכניסה לקביעות לאחר 5 שנים ולנייד את עובדי החברה, דבר אשר יפגע בכוחם הארגוני של העובדים. ההסתדרות ניהלה מו"מ עם הנהלת החברה, אך המו"מ הגיע לידי מבוי סתום. ההסתדרות הודיעה כי באם הנהלת אלביט לא תנהל מו"מ אינטנסיבי להסרת הצעדים החד צדדיים שבכוונתה להפעיל, היא תערוך צעדים ארגוניים בכלל החברה.