"פרס לב" יוענק השנה לרב הטכניון

"פרס לב" על מפעל חיים בתחום של תורה עם דרך ארץ, לזכרו של חתן פרס ישראל פרופ' זאב לב ז"ל יוענק לרב הטכניון הרב ד"ר אליהו זייני.

ישי קרוב , א' בניסן תשע"א

הרב אליהו זיני
הרב אליהו זיני

"פרס לב" על מפעל חיים בתחום של תורה עם דרך ארץ, לזכרו של מייסדו ונישאו הראשון של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, חתן פרס ישראל פרופ' זאב לב ז"ל יוענק השנה לרב הטכניון הרב ד"ר אליהו זייני.

הועדה מצאה את הרב ד"ר זייני ראוי לקבלת הפרס על פועלו בתחום תורה ומדע ועל תרומתו החשובה ליישום "תורה עם דרך ארץ".

בנימוקיה ציינה הועדה את אישיותו המיוחדת של הרב זייני אשר עלה לארץ לפני כארבעים שנה ומאז הוא פועל בשילוב לחיי תורה ומדע הן כמרצה בכיר במתמטיקה בפקולטה לאווירונאוטיקה בה היה שותף בהכשרת דורות של מהנדסים המובילים את התעשיות הביטחוניות של ישראל, בד בבד עם היותו תלמיד חכם וראש ישיבה המחנכת לאהבת תורה, ומעודדת את בוגריה לשלב לימודים אקדמיים, חוקר ומרצה בתחום מחשבת ישראל לסטודנטים דתיים ושאינם דתיים.

עוד ציינה הועדה את מפעלו של הרב ד"ר זייני בהוצאת כתבי הראשונים במהדורות מדעיות ואת מחקריו בתחום ספרות הראשונים.

"מכון לב אשר מוביל בארבעים השנים האחרונות את חזון 'תורה ומדע' שמח להעניק השנה את הפרס לרב הטכניון אשר אף הוא מקדיש את חייו לקידום הנושא", ציין פרופ' נח דנא-פיקארד, נשיא בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים ויו"ר ועדת הפרס. "אני מקווה שמוסדות נוספים יאמצו את הרעיון החשוב של חיבור התורה עם חיי המעשה ובכך יובילו את תלמידיהם להצלחות בכל התחומים".

הפרס יוענק במסגרת כנס תורה ומדע ה-18 אשר יתקיים ביום חמישי הקרוב במכון לב. הכנס המשותף לאוניברסיטת בר אילן, ישיבה יוניברסיטי ומכון לב יעסוק בנושאים: אתיקה בתחום השיווק והפרסום, שימוש בGPS בשבת, חלב נאקות לרפואה, מערכות מידע הלכתיות ועוד.

את הכנס יחתום סימפוזיון מיוחד בנושא החם ביותר בתחום מדעי היהדות שכותרתו "מדעי היהדות באוניברסיטאות, האם הם סכנה ליהדות? " בו יטלו חלק חוקרים, מרצים וסטודנטים בתחומי מדעי היהדות.