"יש לנו הצעות לנכסים גם בת"א ובטבריה"

בשאר אל-מסרי מספר על התמודדותו במכרז לרכישת נוף ציון וסבור כי רוואבי היא אבן פינה בדרך למדינה פלסטינית.

עוזי ברוך , ג' בניסן תשע"א

רוואבי
רוואבי
פלאש 90

איש העסקים בשאר אל-מסרי מתייחס בראיון לעיתון "גלובס" להתמודדות במכרז על "נוף ציון" שבמזרח ירושלים ולבניית העיר הפלסטינית "רוואבי", באזור בנימין.

לזוכים בפרויקט של חברת דיגל, רמי לוי וקווין ברמייסטר, הוא מאחל הצלחה, אך אומר כי "הם מבזבזים את כספם", כלשונו מאחר ואזור זה בסופו של דבר יהיה חלק ממדינה פלסטינית.

אל מסרי מספר על התעניינותו בנוף ציון, "פלסטינים אמרו לי שהם לא מצליחים לרכוש בית במזרח ירושלים, אז חשבתי שזאת הזדמנות. אבל פעילי הימין רכשו מניות בחברת דיגל וחסמו את ההצעה שלי. בית ההשקעות דש איפקס היה הוגן איתי ולא נכנע ללחצים, אך הקיצונים הצליחו לבטל את העסקה".

"בעקבות הסיקור התקשורתי הרב קיבלנו מספר גדול של פניות של תושבים שהציעו לנו נכסים, מהם שמונה יהודים שהציעו לנו נכסים במזרח ירושלים. הציעו לנו גם נכסים בת"א, טבריה ומערב ירושלים, אבל אנחנו לא מעוניינים. אנו רוצים רק נכסים מסחריים שיכולים להיטיב עם תושבי פלסטין בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. הרעיון הוא לקבל אדמה עם רישיון, כי בשביל פלסטיני במזרח ירושלים להשיג אישורי בנייה זה תהליך מאוד ארוך. אני מקווה מאוד שהרשויות בישראל יתנו לנו רישיונות בנייה".

לשאלה האם רוואבי היא אבן פינה בדרך למדינה פלסטינית? "רוואבי היא ללא ספק יוזמה שהינה חלק מהתהליך של בניית המדינה. היא לא הפרויקט היחיד. כל יוזמה עסקית תתרום לבנייתה והקמתה של מדינה פלסטינית יציבה ומשגשגת".

לדבריו נתניהו יאשר את סלילת הכביש רק לאחר שיחל משא ומתן עם הרשות הפלסטינית לקראת הסדר קבע.

מה הוא חושב על המתנחלים? "הם הסמל המובהק ביותר של הכיבוש והם לא אוהבים אותנו. אני בטוח שיש שם גם כאלה שחיים שם רק מסיבות כלכליות, אבל הרוב לא. אנו לא רוצים לקנות מוצרים מההתנחלויות, אבל אנו לא קוראים להחרמה של אותן חברות. קיוויתי שארגונים ישראלים יעמדו לצדנו בעניין זה, אך הכוח של הקיצונים בישראל עצום".