מנכ"ל עיריית ירושלים סייר בשמעון הצדיק

לאור התקיפות היומיומיות של הערבים נגד מתפללי קבר שמעון הצדיק מנכ"ל עיריית ירושלים ובכירי העיריה והמשטרה ערכו סיור במקום.

בן שאול , ד' בניסן תשע"א

מנכ"ל עיריית ירושלים בשמעון הצדיק
מנכ"ל עיריית ירושלים בשמעון הצדיק
צילום: חדשות 24

לאור התקיפות היומיומיות של מתפללי קבר שמעון הצדיק ע"י ע"י תלמידי בית הספר העירוני עבדאללה אבן חוסיין בשכונת שמעון הצדיק, ערך מנכ"ל העיריה יוסי היימן ובכירי העיריה סיור במתחם הקבר.

הם שמעו מפיהם של מנהלי האתר על התקיפות הקשות שיצאו מבית הספר והביעו את כאבם כי בית ספר במימון העיריה משמש חממה לטרור נגד יהודים.

מנכ"ל הרשות לפיתוח המקומות הקדושים הרב יוסף שוינגר תיאר את האירועים האחרונים כאשר השיא היה בתקיפתו הקשה של האברך הרב מרדכי מזרחי בשבת לפני כחודש, ותקיפתו של הרב יעקב יוסף בשבת שלאחריה, שוינגר שאל את בכירי העיריה "למה מחכים? שיהיה כאן ארוע יותר חמור"? חייבים כבר היום להציב מצלמות באיזור בית הספר על מנת לזהות את הפורעים ולהעמידם לדין.  לא יתכן שמקום בו התפללו יהודים לאורך כל השנים יהפך לשדה קרב ע"י נערים ערבים שאינם מתושבי המקום ומובאים בהסעות מכל רחבי מזרח העיר".

חבר המועצה, הרב יעקב הלפרין התריע בפני הנוכחים על כך שבחודשי הקיץ נוהרים רבים למקום כאשר השיא הוא בל"ג בעומר בו צפויים רבבות לנהור למקום וכי יש לתת מענה מיידי לבטחונם. לדבריו המקום הינו מקום קדוש בו מתפללים יהודים מאז פטירת הכהן הגדול וראש הסנהדרין שמעון הצדיק לפני כ 2,300 שנה, ואין  סיבה שדווקא היום ימנעו יהודים להגיע למקום מחשש לבטחונם.  בסיור השתתפו ראשי אגפים בעיריה, בכירים במשטרת ירושלים ובראשם מפקד תחנת שלם רפ"ק דודו חיון שהבטיח לטפל ביד קשה בכל הפרת סדר.

יצויין כי כיומיים לפני הסיור מפלג המיעוטים במשטרת ירושלים הציב מארב בסמוך לבית הספר ולכד נער ערבי צעיר שיידה אבנים לעבר כמה מתפללים. הוגשו תלונות ובקרוב יועמד הנער לדין.