דיסק בכורה למוסיקאי רז עמר

'ברגעי השקט' הוא דיסק הבכורה של המוסיקאי רז עמר, ובו חומרים עוד משנות נערותו ברחובות צפת שם גדל עד היום. האזינו לטעימה מהדיסק

שמעון כהן , ו' בניסן תשע"אטוען....

המוסיקאי רז עמר יוצא בימים אלה עם דיסק בכורה, וביומן ערוץ 7 הוא מספר על הדרך שעשה מצפת בה גדל, דרך מוסיקת רחובות ועד להוצאתו של הדיסק 'ברגעי השקט', דיסק מהורהר, מעט נוגה, ובכל זאת מעודד.

"הסתובבתי ברחובות עם הרכבי מוסיקה שונים, ניגנתי בחתונות ובמשך התקופות כתבתי חומר שנאסף לדיסק, שירי שאלות, חלומות, אהבה, שמחה ועוד שירים שצצו ועלו", הוא מספר, וכשהוא מתייחס לאווירה הנוגה והמהורהרת שבטקסטים, אווירה שונה לא מעט מאופיו שלו השמח, הוא מספר על מחשבות שהבשילו בתוכו באופן אינטימי ושקט עד שלא יכול היה עוד לשמור בבטן והוציא את הדברים באותם טקסטים שכתב והלחין. "המוסיקה היא זמן לשאלות, תהיות, זמן למחשבה...".

שירתו של עמר עוסקת לא מעט בפער שבין ילדות לבגרות, פער שבא לידי ביטוי בין השאר גם בכובד הראש ורצינות שמחליפה את ימי הנדנדות ברוח, כובד ראש של הפנמת המשא הלא פשוט שבחיים. ההרהורים הללו ואחרים שעולים בין שורות השירים שבדיסק מחייבים האזנה מדוקדקת ותשומת לב לניואנסים הזעירים שמפוזרים בהן. לא פעם מומלץ לעקוב עם חוברת המילים מול העיניים.

אגב, אם תחפשו את שמו של רז עמר על עטיפת הדיסק תצטרכו להפוך אותו עד שתמצאו. על העטיפה מתנוסס שמו של הדיסק, שמו של עמר נדחק לשוליים, אולי בניגוד למה שקורה על עטיפות דיסקים אחרים. "זה לא שנעלמתי", הוא אומר ומסביר: "זה אמנם חשוב שמי שכתב זה אני, אבל יש כאן מקום לתת כבוד למוסיקה. מהרגע שהמוסיקה יצאה ממני היא כבר לא שלי. היא כבר עוברת לחוויה האישית של כל אחד מהמאזינים. היצירה יצאה החוצה לאוויר העולם".

להזמנות ולמופעים: amaraz@walla.com