אלביט זכתה בחוזה להשבחת מטוסי F-5

החברה הבת של אלביט מערכות בברזיל, AEL, זכתה בחוזה להשבחת מטוסי F-5 של חיל האוויר הברזילאי בהיקף של 85 מיליון דולר.


אורנית עצר , ז' בניסן תשע"א

.
.

אלביט מערכות בע"מ הודיעה היום כי החברה הבת שלה בברזיל, AEL, זכתה בחוזה המשך להשבחת 11 מטוסי F-5 של חיל האוויר הברזילאי, מאת החטיבה הביטחונית של יצרנית המטוסים אמבראר, שהינה הקבלן הראשי של הפרויקט. החוזה שקיבלה AEL, אשר תשמש כקבלן המשנה העיקרי, מוערך ב-85 מיליון דולר, ומיועד לביצוע עד 2013.

חוזה ההשבחה הינו בהמשך לחוזים שהתקבלו בשנים 2001 ו-2007 ויכלול שירותי הנדסה ואספקת כל המערכות כולל מחשב משימה, מערכות תצוגה, מכ"ם, מערכת לוחמה אלקטרונית (ל"א), מערכת ניהול נשק ומערכות אוויוניקה מתקדמות. בנוסף וכחלק מהחוזה, תספק AEL סימולטור טיסה, חלקי חילוף וציוד תמיכה קרקעי.

נשיא אלביט מערכות יוסי אקרמן אמר "אנו גאים בכך ש-AEL נבחרה לבצע את פרויקט המשך זה, בחירה המדגישה את יכולותיה של AEL לספק הן לאמבראר והן לחיל האוויר הברזילאי יכולות מקומיות בתחום שירותי הנדסה, פיתוח, ייצור ותמיכה לוגיסטית מתקדמים. הודות להשקעות משמעותיות והשתתפות בתכניות משותפות, הפכה AEL למרכז מצוינות בתחום האוויוניקה וחוזה ההמשך מעיד על שביעות רצון הלקוח מפעילותנו לאורך השנים". אקרמן הוסיף, "אנו מאמינים כי החוזה החדש יחזק עוד יותר את שיתוף הפעולה המצוין הקיים בין AEL, אמבראר וחיל האוויר הברזילאי ואנו מקווים כי לקוחות נוספים ילכו בעקבות ברזיל ויבחרו בתכניות ההשבחה שלנו, שלהן נסיון מבצעי".