אלביט ואמראר חתמו על הסכם שיתוף פעולה

חברות אלביט ואמראר חתמו על הסכם שיתוף פעולה לבחינה של שוק המטוסים ללא טייס והקמת חברה משותפת.

ישי קרוב , ט' בניסן תשע"א

אלביט מערכות הודיעה כי חברת הבת שבבעלותה בברזיל - AEL חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם הזרוע הביטחונית של אמבראר במהלך התערוכה הביטחונית "LAAD" המתקיימת כעת בריו דה ז'נרו. ההסכם קורא לבחינה משותפת של שוק המטוסים ללא טייס וכולל הקמת חברה ברזילאית משותפת שתעסוק בתחום זה ואשר מרבית אחזקותיה יהיו בידי Embraer Defence and Security.

נשיא Embraer Defence and Security, לואיס קרלוס אגייאר, אמר: "מטוסים ללא טייס הפכו לעובדה בשטח והכרח חיוני במשימות הגנה ואבטחה. הסכם משותף זה יאפשר לחזק את יכולותיהן של שתי החברות בתחום ולהציע לממשלת ברזיל פתרונות מתקדמים, יעילים וחסכוניים". אגייאר הוסיף: "מל"טים אלו הנם רב תכליתיים, שכן הם מציעים פתרונות נוספים של תצפית על מטרות אזרחיות כגון נמלים, חופים, שטחים חקלאיים, תנועת רכבים ועוד".

מנכ"ל AEL, שלמה ארז, מסר כי "הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי עם אמבראר הינו אבן דרך משמעותית עבור AEL, לקראת הגשמת מטרתנו לפתח יכולות מל"ט בברזיל. שיתוף פעולה זה עם אמבראר יאפשר לנו למנף הזדמנויות עסקיות חדשות ויעשיר את יכולותיה של ברזיל בפיתוח ובייצור מל"טים ויציע טכנולוגיה מתקדמת ביותר, במטרה לענות על הדרישות והצרכים של מדינתנו".

ארז הוסיף: "ההסכם צופה בחינה משותפת של פעילות שיווק, פיתוח, ייצור, תמיכה והטמעת מערכות בתחום המל"טים ובתחום הסימולטורים וכן השבחת מערכות אוויוניקה, כמו כן צפויה השקעה מצד Embraer Defence and Security  ב-AEL".

לאמבראר ול-AEL ניסיון מוצלח רב-שנים של שיתוף פעולה. AEL היתה בין הספקיות הראשונות ששילבה מערכות מתוצרתה במטוסי האימון טוקאנו טורבו-פרופ ובמטוסי הקרב מסוג AMX, אשר ייצרה אמבראר בשנות ה-80' וה-90'. כיום, AEL מספקת לאמבראר מערכות אוויוניקה מתקדמות למטוס הטורבו-פרופ ולמטוס האימון המתקדם סופר-טוקאנו וכן מספקת את האוויוניקה של מטוס הקרב F-5M, אשר עבר השבחה על ידי אמבראר עבור חיל האוויר הברזילאי.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il