רובוטים מצילי חיים

רובוטים מצילי חיים באוויר בים וביבשה, מיכאל וייצמן סוקר שישה מהם ומביא הפתעה לפסח רובוטית מתוצרת כחול לבן.

מיכאל וייצמן , י"ב בניסן תשע"א

רובוט חילוץ והצלה
רובוט חילוץ והצלה
INNOVATE.RU באישור הבעלים

רובוטים הם עדיין מכונות חכמות אשר נבנו בכדי להציל חיים. הם מגיעים לאזורים, בהם הסביבה לאדם מסוכנת או אף ממיתה. לעיונכם מספר רובוטים שהרבה בני אנוש חייבים להם את חייהם.

רובוטריק שופל

רובוט- טרנספורמר Т-52 Enryu מתנוסס לגובה של 3,5 מטרים והוא הכלאה בין רובוט לטרקטור שופל ענק. הבולדוזר עם ה"זרועות" כ-5 מטרים אורכם מפנה מכוניות בסופות שלג, כשהוא מדלג מעל חסימות כבישים ושלג עמוק.

נחיל תקשורת

שם המערכת SMAVNET הוא קיצור של Swarming Micro Air Vehicle Network – מדובר בנחיל מזל"טים הפורסים רשת תקשורת במהירות באזורים מוכי אסון, או בזמן מלחמה. כלי טיס זעיר זה משמש כמשדר קטן, ונחיל שלם של מטוסים אלו עטים מעל האזור.

הכבאי מיוקוהמה

כאשר ערוץ שבע סיפר בעבר על הרובוטים מיפן נשכח ללא צדק רובו-כבאי מיוקוהאמה. הרובוט חסר השם, אך בעל זחלים שנבנה בידי המהנדס קיקוצ'י כבר מספר שנים משרת נאמנה בתחנת הכבאות של יוקוהמה. הרובוט מפנה פצועים מאזורי אסון, כולל שירות מצטיין באזור הכור בפוקושימה. הרובוט נושא בקלות כל אדם במשקל עד 120 קילוגרמים ונשלט מרחוק.

Seascout המחלץ באוקיאנוס

הרובוט הימי Seascout משתמש במערכת GPS  מתוחכמת בכדי להציל בני אדם בים הפתוח. כאשר הימאי בסכנת חיים הוא רק מפעיל משדר GSP. לפי אות זה הרובוט מגיע ו"אוסף" אותו לתא החילוץ. לאחר מכן הוא מנייד אותו למקום המבטחים. בתוך רובוט ישנו תא חילוץ עם חלונות, המונעים התקפות קלאוסטרופוביה וחרדה או אפילו בדידות.

 Slodunny Hydro חילוץ וגישוש מונע מימן

הרובוט הזה נועד לחפש בני אדם במבנים רעועים, הנוטים ליפול. מידותיו הקטנות (40 סנטימטרים בלבד) מאפשרים לו לחדור למקומות בהם גם כלבי גישוש לא יכולים להגיע. חיישני קול ווידאו ישדרו את כל מה ש"רואה או שומע" הרובוט אל המחלצים מחוץ למבנה.

TARDEC מטפסים עם ג'יפ במדרגות

מרכז חקר רכבים במישיגן the Tank-Automotive Research, Development and Engineering) (Center in Warren, Michigan מפתח רובוט חילוץ, בעל גישה מיוחדת שמאפשר לכלי תחבורה (במקרה זה כלי רובוטי) הנעה זחלית בעלת זוויות שונות. רובוט זה למשל מסוגל לפנות ב270 מעלות תוך כדי תנועה או לטפס במדרגות. לא משהו שניתן לצפות מכלי מגושם למראה.

הרובוטים אומרים – פסח כשר ושמח!

לסיכום רצינו לחלוק אתכם ברכת חג חירות שמח רובוטית כחול לבן, שהתקבלה מן המסלול האקדמי של המכללה למנהל.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il