המרוץ בענן: אפל תשיק שירות מוסיקה לפני גוגל

השירות המוסיקלי של חברת אפל יחל את פעילותו מוקדם יותר, מאשר השירות הזהה של גוגל, זאת בשל חילופי המנהלים בענקית החיפוש.

מיכאל וייצמן , כ' בניסן תשע"א

אפל נגד גוגל
אפל נגד גוגל
APPLEINSIDER

העבודות על פיתוח השרות החדש הסתיימו בחברת אפל, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס ממקורותיה בחברה. השירות יאפשר לשמור את המוסיקה שנרכשה באמצעות תוכנת iTunes ולהאזין לה "מכל מקום שיש בו גישה לרשת האינטרנט".

כיום חברת אפל נמצאת בהליך משא ומתן מול שותפותיה בחברות מוסיקה על האפשרות להזרים את המוסיקה מן הענן. נזכיר שהיום אפל מאפשרת להוריד את קובץ המוסיקה שנרכש ב iTunesרק פעם בודדת. אם ההורדה לא צלחה, יש לרוכשו שוב. נכון לעכשיו, אפל הצליחה לקבל את אישורי ארבעת האולפנים הגדולים (Universal Music Group, Warner Music Group, Sony и EMI)

גוגל:ההשקה התעכבה

סוכנות רויטרס איננה נוקבת בתאריך מדויק, אך ציינה כי אפל תקדים את השירות המקביל המתהווה בחברת גוגל - שם מתכננים להשיק את השירות למערכות הפעלה למכשירים ניידים אנדרואיד במחצית השניה של 2011.

השירות של גוגל אמור היה לפעול כבר בינואר השנה, אך הדבר לא קרה. אחת הסיבות לכך היא תחלופת המנכ"לים בחברת גוגל. כך, שבארבעה באפריל תפס את כיסא המנכ"ל מייסד החברה לארי פייג', והמנכ"ל הקודם אריק שמידט, אשר הנהיג את החברה במשך עשור עבר לנהל את מועצת המנהלים.

בסוף מרץ השנה הקדימה חברת אמאזון את אפל וגוגל והשיקה את שירות Cloud Drive המוסיקלי משלה. למשתמש ניתנים עד 5 ג'יגבייט של שטח אחסון, אך ברכישת אפילו קובץ אחד, שטח האחסון גדל ל-20 ג'יגה בייט.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il