נבחרו ספקיות המחשבים לכלל משרדי הממשלה

מינהל הרכש הממשלתי בחשב הכללי בחר בתום מכרז ארבעה חברות כספקיות מחשבים נייחים וניידים לכלל משרדי הממשלה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג בניסן תשע"א

משחקי מחשב.
משחקי מחשב.
פלאש 90

מינהל הרכש הממשלתי בחשב הכללי ערך מכרז דינאמי מקוון לאספקת מחשבים נייחים וניידים לכלל משרדי הממשלה, במסגרתו זכו החברות טלקוד מחשבים, הראל טכנולוגיות מידע, אומניטק איכות ודורקום. הממשלה הצליחה לחסוך למעלה מ- 20 מלש"ח בשנה.

במכרז, שארך מעל ל- 12 שעות, על גבי רשת האינטרנט, התמודדו שמונה ספקים על ששה סוגי מחשבים שונים. חברת טלקוד מחשבים תספק מחשב נייח מתוצרת Acer, במחיר זול משמעותית ממחיר השוק. החברות הראל טכנולוגיות מידע ואומניטק איכות יספקו מחשבים מתוצרת Lenovo וחברת דורקום תספק מחשב נישא מתוצרת HP.

כל חברה שזכתה במכרז תמכור את המחשב שלה באופן בלעדי לכלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך שלהם. המחשבים שהוצעו כוללים מחשבי שולחן ומחשבים נישאים, הנמצאים בקדמת הטכנולוגיה של כל החברות הזוכות. המחשבים יכללו מערכות הפעלה מתקדמות ותינתן אחריות ל-3 שנים, כך שמכרז זה יציב סטנדרט חדש של איכות ואחריות מוצר.

כלכלני מינהל הרכש באגף החשב הכללי מעריכים כי ההוזלה במכרז נעה בין 30%-50% ממחירי השוק לכל סוגי המחשבים שזכו וכן הוזלה של למעלה מ- 20% בהשוואה למחירים שהושגו במכרז הקודם. סך החיסכון הצפוי לממשלה כתוצאה מהמכרז המקוון נאמד בתקופת ההסכם בעשרות מיליוני ש"ח.

רו"ח ליאור אגאי, ממינהל הרכש הממשלתי מסר, כי "המינהל פועל לקידום הליכי רכש מתוחכמים על מנת ליצור יתרון מתמיד הן במחיר והן ברמת איכות המוצרים".