ישי על הטסת המסתננים: מדובר במלחמת חורמה

טיסה ובה כ-100 מסתננים שחדרו לישראל באופן לא חוקי עזבה אמש את ישראל. השר ישי: מדובר במלחמת חורמה. בכוונתי להשתמש בכל האמצעים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בניסן תשע"א

מסתננים מאפריקה. ארכיון
מסתננים מאפריקה. ארכיון
פלאש 90

טיסה ובה כ-100 מסתננים שחדרו לישראל באופן לא חוקי עזבה אמש את ישראל וזאת כחלק מפעילותה של רשות האוכלוסין וההגירה בטיפול ואכיפה כלפי שוהים בלתי חוקיים.

ההטסה נעשתה בשיתוף פעולה עם משרדי ממשלה: החוץ, הבריאות והאוצר, תוך הבנה והסכמה של כל באי הטיסה לעזיבתם מרצון את ישראל וחזרתם לארץ מולדתם. טרם הטיסה העניקה להם הרשות דמי הסתגלות על מנת שחזרתם לארץ מוצאם תהיה קלה יותר.

עם תום הרחקתם אמר השר אלי ישי, כי "בצד המאבק שלי להקמת מתקן למסתננים הבלתי חוקיים מהגבול הדרומי, בהמשך ישיר לשינויי החקיקה שהובלתי אשר מטרתם הינה הפסקת העסקת מסתננים והקמת המכשול באזור הדרום, בכוונתי לא לחדול מהטסה מרצון של מסתננים לארצות מוצאם".

השר ישי הוסיף, "מדובר במלחמת חורמה. בכוונתי להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותי כדי להלחם בסכנה הזאת. תופעת המסתננים היא איום קיומי על המפעל הציוני. אם יש מישהו שהדבר לא ברור לו אזי  לא ירחק היום שקבוצות המסתננים יבקשו לעצמם אוטונומיה אם הם יראו כיצד מדינת ישראל ממשיכה להחריש. הערים דימונה, ערד, אילת והדרום כולו הינם חלק ממדינת ישראל, אולי למישהו יש כוונה להפקיר אותו, לי אין כוונה כזאת. היה לא יהיה".

לסיום הדגיש השר ישי, "מאבקי כנגד תופעת ההסתננות איננה שאלה של אם זו שאלה של איך. זו חובתי ואני מבטיח  ב"ה להמשיך ולפעול ולא אאפשר מציאות בה אזורים שלמים במדינת ישראל נופלים בידי קבוצות שבחרו להגיע למדינת ישראל  באופן לא חוקי ובחסות גופים וארגונים שונים מתערים כאן ומערערים את קיומנו. מדינת ישראל איננה עיר מקלט למסתננים, כל עוד הדבר הוא בסמכותי, לא תהיה כזאת".