דרישה לאסור כניסה גם על זועבי

לאחר שנאסר על ראאד סלאח לקיים אירוע באוניברסיטת חיפה דורשים סטודנטים החלטה דומה גם לגבי חברת הכנסת זועבי.

בני טוקר , ל' בניסן תשע"א

כמו סלאח? זועבי
כמו סלאח? זועבי
פלאש 90

באוניברסיטת חיפה דחו אמנם את בקשת תא הסטודנטים הערביים אקראא לאפשר את השתתפות השיח' ראאד סלאח מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית באירוע האמור להתקיים בה בשבוע הבא. האוניברסיטה נימקה את ההחלטה בעובדה כי בביקורו הקודם באוניברסיטה אירעו אירועים אלימים, אבל הסטודנטים היהודים רחוקים מלהיות מרוצים.

מיכל מניין בוגרת האוניברסיטה ופעילה בצעירי הליכוד מי שהובילה בשנים האחרונות את המאבק נגד הגעתו של סלאח לאוניברסיטה טוענת שההחלטה של האונ' היא מעט מדי ומאוחר מדי, "אני שמחה שהם סוף סוף השכילו להבין שלאדם כמו סאלח, שמסית ומדיח כנגד המדינה אין מקום בקמפוס. אבל זה הגיע קצת מאוחר מדאי, כי הוא כבר הצליח להגיע כמה פעמים לאונ' ולקרוא לסטודנטים להיות שהידים".

מיכל מניין מזכירה שהאונ' ממשיכה לאפשר גם היום לגורמים איסלמיים כמו חנין זועבי להגיע לקמפוס ולשטוח את משנתם הקלוקלת, "צריך להוקיע אנשים כאלה, אין להם מקום במוסד אקדמאי. חנין זועבי כבר ביקרה כמה פעמים. ונשאלת השאלה מדוע לתת במה לאנשים שפועלים נגד המדינה".

לטענתה התא האיסלמי אקראא ממשיך כל הזמן בפעילות עוינת שכוללת הסתה באין מפריע, "יש באונ' כמה תאים ערבים שמקבלים יד חופשית לעריכת כנסים. מצד אחד הם מקבלים מלגות וזכויות מהמדינה, אבל מצד שני הם קוראים להשמדתה. לטעמי זה לא הולך ביחד. לא ייתכן שהם ימשיכו לקבל תמיכה מהמדינה ובמקביל יתמכו במרמרה ובחיזבאללה".