טרנזיסטור תלת מימדי בגודל 22 ננומטר

אינטל פיתחה טכנולוגיה חדשה לייצור שבבים, Tri-Gate שמה, שמאפשרת לייצר טרנזיסטורים בטכנולוגיית 22 ננומטר ובמבנה תלת מימדי.

ניר הר זהב , א' באייר תשע"א

תורמת. אינטל
תורמת. אינטל

אינטל סיימה לאחרונה את תהליך הפיתוח של טרנזיסטורים תלת-מימדיים והודיעה שכל המוצרים שהיא תייצר בטכנולוגיית 22 ננומטר, ייוצרו בתהליך החדש.

טכנולוגיית Tri-Gate החדשה, מאפשרת לאינטל להפחית ב-50% את צריכת ההספק של מעבדי מחשבים. כמו כן הטכנולוגיה תפעיל מערכות מחשב במתח נמוך מאוד של 0.8 וולט בלבד תוך שיפור של 37% בביצועי המעבדים.

נשיא ומנכ"ל אינטל, פול אוטליני אמר "המדענים והמהנדסים של אינטל המציאו מחדש את הטרנזיסטור, והפעם עם ממד שלישי. היכולת החדשה הזו תאפשר יצירת התקנים מדהימים שיעצבו מחדש את פני עולמנו, ובמקביל, חוק מור יתרחב להיקפים חדשים שלא שיערנו."

מארק בוהר, עמית בכיר באינטל: "השיפור בביצועים והחיסכון באנרגיה שמציעים טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים הייחודיים של אינטל אינו דומה לשום חידוש שהיינו עדים לו בעבר. אבן דרך זו עולה בהרבה על עוד חידוש המאפשר להמשיך את חוק מוּר. יתרונות החיסכון באנרגיה עולים בהרבה על היתרונות שהורגלנו לראות במעבר מדור תהליכי אחד לבא אחריו. פריצת הדרך הזו תספק למתכננים שלנו את הגמישות ליצור התקנים חדשים הרבה יותר חכמים ותאפשר התקנים שטרם התאפשרו עד היום. אנו מאמינים שפריצת הדרך תחזק עוד את מנהיגותה של אינטל בתעשיית המוליכים למחצה."


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il