מי הכי מעצבן אותך ברדיו?

האגודה לזכות הציבור לדעת פתחה סקר חדש תחת הכותרת "איש התקשורת המעצבן ביותר- ברדיו". הציבור מוזמן לשלוח הצעות למועמדים.

אורנית עצר , ב' באייר תשע"א

מעצבן או מעוצבן?
מעצבן או מעוצבן?
פלאש 90

האגודה לזכות הציבור לדעת פתחה סקר חדש תחת הכותרת "איש התקשורת המעצבן ביותר - ברדיו". האגודה מזמינה את הציבור להגיש מועמדים/ות לסקר.

נילי בן גיגי-וולף, מנכ"ל האגודה, סיפרה לערוץ 7 על הפרויקט, "כבר 11 שנה האגודה מעניקה את הפרס הישראלי לביקורת התקשורת, פנו אלינו לא פעם וביקשו תעשו גם משהו הפוך, תדרגו גם את הדמות הלא מוערכת בתקשורת. בעבר נמנענו מזה כי אנו מעדיפים להיות חיוביים, השנה החלטנו ללכת על זה בכל זאת, מהפן ההומוריסטי, ולתת לציבור לשפוך את הלב".

היא מציינת כי הסקר חולק לפי סוגי מדיה – טלוויזיה, רדיו אינטרנט ועיתון, השנה הסקר יעסוק באנשי הרדיו.

"פנינו לציבור הרחב שיציע את השמות הבולטים, כל אחד מוזמן לכתוב לנו מי הכי מעצבן אותו ולמה, אנו נרכז את הפניות בהמשך תהיה הצבעה במיני אתר שבו הציבור הרחב יוכל להצביע עבור האיש המעצבן ביותר. את התוצאות נפרסם באסיפה השנתית של האגודה ביוני", מספרת בן גיגי.

לדבריה יש תלונות רבות נגד עיתונאים וגופי תקשורת, "אחד מתחומי הפעילות של האגודה הוא טופס תלונה מקוון. כולם רואים או שומעים בתקשורת משהו שנראה להם עוול, רובם רק מקטרים. אנו רוצים לדחוף את הציבור להיות מעורב, בעזרת הטופס אנו מטפלים בתלונה מול גופי התקשורת. מצטברות אלפי תלונות ויש לכך חשיבות רבה, זה מציף בעיות וגופי התקשורת בדרך כלל מטפלים בהן באופן רציני".

בן גיגי טוענת כי ישנם עיתונאים שבולטים מאוד בתלונות, "יש דמויות שמככבות בתלונות, יש אישים שעשו את הקריירה מלהיות מעצבנים, יש אנשים שאין להם מה להציע מלבד העצבים ועל זה הם בונים את עצמם ואת שמם, כל אחד יכול לחשוב לבד על כמה שמות, ניתן לסקר לדבר".