פוענח רצח אכזרי של סטודנטית בחברון

רצח אכזרי בדרום הר חברון. הדוד רצח את אחייניתו לאחר שחשד בה בקשר עם בחור. בסיוע שלושה מחבריו השליך אותה קשורה לבאר מים.

דלית הלוי , ו' באייר תשע"א

לא יצאו מעזה
לא יצאו מעזה
     

פרשת היעלמותה המסתורית של הסטודנטית הפלסטינית בת ה-23, איה איבראהים בראד'עיה, הגיעה השבוע לסיומה לאחר מציאת גופתה ואיתור הרוצחים. איה, למדה בחוג לאנגלית בשנה השלישית, יצאה מביתה ב-20 באפריל 2010 בדרכה לאוניברסיטת חברון ומאז נעלמו עקבותיה.

בתחילה חשדה משטרת חברון בצעיר פלסטיני שביקש את ידה מספר פעמים, ואולם משפחתה של איה סירבה לאשר לה להתחתן איתו. חקירת המשטרה הובילה למבוי סתום, ותפנית בחקירה התרחשה עם מציאת גופתה של איה בבאר מים בכפר סוריף מצפון מערב לחברון. היא זוהתה על פי הבגדים שלבשה ביום שנעלמה, תיק היד שנשאה והתעודות שהיו בו.

רמדאן עווד, מפקד משטרת מחוז חברון, מסר כי דודה בן ה-37 הודה ברצח בסיוע של שלושה מחבריו. הם חטפו אותה, הכניסו אותה לתוך תא המטען, התיזו לעברה גז כאשר צעקה עד שאיבדה את הכרתה, קשרו אותה והשליכו אותה לתוך באר המים. הרקע לרצח – חשדו של הדוד שלאיה היה קשר רומנטי עם הבחור שביקש את ידה.

הצעיר שביקש את ידה אמר בראיון עיתונאי: “מי הסמיך אותו לרצוח אותה, למה לא לקח אותה לרופא (לבדיקה של מוסריותה). ומדוע הדוד שלה רצח אותה ולא אביה (כנהוג ברצח על כבוד המשפחה), למרות שאני נגד הדבר, מהיכן הדוד שלה המציא קיומו של קשר ביני לבינה, איזה שכל יש לו ואיזה דימיון רחב יש לו.” ארגוני זכויות אדם פלסטיניים גינו בחריפות את הרצח.