דו"ח חמור נגד השר ברק

"פעולותיו של ברק לא עלו בקנה אחד עם נורמות שמצופות משר", קובע מבקר המדינה בדו"ח חדש. חסון: נסיון להונות את הציבור.

עוזי ברוך , י"ג באייר תשע"א

ברק בסיור היום
ברק בסיור היום
אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, תוקף בחריפות בדו"ח חדש את התנהלותו העסקית של השר אהוד ברק, בנוגע להעברת המניות בחברות שבבעלותו לבנותיו - ערב כניסתו למשרד הביטחון.

"ברק פעל שלא בהתאם לרוח הכללים", כתב המבקר בחוות הדעת שהתפרסמה היום. "פעולותיו לא עלו בקנה אחד עם נורמות ציבוריות שמצופות משר או ממועמד להיות שר". עם זאת, הוא קבע שאין חשש למעשים פליליים.

השר ברק מסר בתגובה: "לאף אחד מהלקוחות של החברות אין ולא היו קשרים עסקיים כלשהם עם משרד הביטחון, ולפיכך בכל רגע נתון לא נוצר חשש לניגוד עניינים. קבלת הכספים בידיהן אינה אסורה לפי הכללים הנהוגים כיום. ברק העביר את מניותיו בהיותו מועמד לשר. המבקר סבור כי יש לתקן את הכללים באופן שיחולו גם על מועמדים לשר, והשר ברק מצטרף לקריאתו".

ח"כ יואל חסון, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אמר, "מדובר באחד מהדו"חות החמורים שיצאו אי פעם כנגד שר בישראל. הניסיון להונות את הציבור וליצור מראית עין של תקלה טכנית בלבד, קרס נוכח המציאות המכוערת שחשף מבקר המדינה".

חסון הוסיף "על היועמ"ש לממשלה להורות לחקור את ברק, חברותיו ובנותיו, ואם לא ייעשה כן, יעיד הדבר כי לא כל השרים שווים בפני החוק, ומה שאסור לשר החוץ כנראה מותר לשר הביטחון. הוועדה לביקורת המדינה תתכנס לדיון דחוף בנושא כבר בימים הקרובים. בנוסף, הוועדה תכנס דיון נפרד בנושא אזלת היד של הממשלה בטיפול במחלוקות בין משרדיות, שגרמו לנזקים מערכתיים ולפגיעה באזרחים, עליהם הצביע מבקר המדינה בדוח האחרון".

מקורבי ברק, מסרו בתגובה לדברי ח"כ יואל חסון, כי "ח"כ יואל חסון, ליצן פוליטי מוכר עם תעודות, ממשיך לקשקש דברי הבל שאין קשר בינם לבין המציאות והדוח. חסון עושה זאת בשליחות מפלגה שדבקותה בשלטון החוק ובטוהר מידות ציבורי מתבררת פעם אחר פעם בבתי המשפט, גם בימים אלה".