לדעת: אין איסור על שידור נשים

אגודת "זכות הציבור לדעת" מתכוונת להמשיך במלחמה נגד תחנת הרדיו "קול ברמה", אשר איננה מאפשרת לנשים לשדר במסגרתה.

בני טוקר , י"ג באייר תשע"א

אתר קול ברמה
אתר קול ברמה
אתר האינטרנט

פרופ' אלי פולק, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, מצהיר שהאגודה תלחם עד הסוף ברדיו החרדי קול ברמה שמעסיק שדרנים גברים בלבד, "זה מעשה בלתי לגיטימי בעליל. לא ייתכן שיבקרו פלונית אלמונית אבל לא יאפשרו לה לעלות לשידור ולהגיב. יש שם תכניות שמעלות לשידור בני נוער. לבנים מותר לעלות לשידור, לבנות אסור, הבנות יכולות לשאול רק באמצעות אס אמ אס. מה זה אומר מבחינה ערכית. זה עלול לגרום לדברים מאוד לא טובים . אנחנו יודעים שבישראל יש נשים מוכות ויש גברים שלא מבינים שגם לנשים יש זכויות יסוד תופעה כזאת רק מחזקת את זה".

יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, אומר שהטענה שאסור לשמוע שירת נשים אינה רלוונטית, "בערוצי רדיו חרדים אחרים יש נשים מגישות אבל אין שירת נשים. יש הבדל מהותי בין שירת נשים ובין דיבור של נשים. אם לשמוע אישה מדברת ברדיו זה ביטול תורה, אז רדיו בכלל זה ביטול תורה כולל גברים. אין שום פסיקה הלכתית שאומרת שלאישה אסור לדבר או לקריין, הרב עובדיה אמר שאין עם זה שום בעיה".

פרופ' פולק מקווה שקול ברמה יחזרו בהם ויעסיקו גם שדרניות נשים, "זה רדיו שעובד בחסות הרשות השנייה. תשעה חודשים ניסינו לפתור את הבעיה בשקט, לאחר שקיבלנו תלונות מכל מיני גורמים, גם נשים וגם גברים. קול ברמה שיחק איתנו משחק של לך ושוב. כך גם הרשות השנייה, עד שאמרנו לרשות שאם זה לא ייפתר נגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה או נלך לבג"ץ. רק אחרי פנייה של היועץ המשפטי לרשות השנייה העניינים התחילו לזוז. יש לרדיו קול ברמה עשרה ימים כדי להחליט בנושא".