מרצה באונ' בן גוריון: אנחנו מדינת אפרטהייד

דנה ברנט מארגון מוניטור קוראת להחרים את פרופ' ניב גורדון, "הוא הצליח להקיף אותו בקהילת מאמינים באונ' בן גוריון".

בני טוקר , י"ד באייר תשע"א

אוניברסיטת בן גוריון
אוניברסיטת בן גוריון
אתר האוניברסיטה

להאזנה לראיון

דנה ברנט מארגון מוניטור האקדמיה הישראלית קוראת להחרים את פרופ' ניב גורדון מאונ' בן גוריון שפרסם לאחרונה סדרת מאמרים שתוקפת את כנסת ישראל וחוקיה.

"פרופ' גורדון היה בין הראשונים שקרא להטיל חרם על ישראל. לאחרונה הוא פרסם מאמר ב"פלסטין כרוניקל" שבו הוא מכנה את מדינת ישראל מדינת אפרטהייד שמחוקקת חוקים דמוקרטים ליהודים וחוקים אנטי דמוקרטים נגד פלשתינים. במאמרו הוא יוצא חוצץ נגד חוק הנכבה והחוק להקמת ועדות חקירה נגד ארגוני השמאל".

ברנט מציינת כי פרופ' גורדון הצליח להקיף את עצמו בחסידים בארץ ובעולם, "הוא הצליח לזהות שיש ביקוש לאנטישמיות ואנשים מוכנים לשלם הרבה כסף כדי לקנות ספרים ולשמוע הרצאות נגד ישראל. על אחת כמה וכמה כשמדובר במרצה ישראלי. גם באוניברסיטת בן גוריון יש לו קהל מאמינים גדול, ומשום מה דווקא קהל של בחורות שממש עוטפות אותו, זה סוג של קהילת מאמינים".

היא מזכירה שפרופ' גורדון שימש בזמנו כמגנו האישי של יאסר ערפאת בתקופת המצור במוקטעה, "עוד באלפיים ושתיים הוא הגן בגופו על ערפאת במוקטעה. היה לו חשד שישראל תפציץ את המוקטעה והוא שימש כמגן אנושי של ערפאת. האיש הזה הוא פעיל שמאל פוליטי במעטה של איש אקדמיה הוא מפרסם מאמרים בכל העולם נגדנו וממשיך לקבל משכורת על חשבונינו".