מדרשה לנשים ע"ש הרבנית צפיה גורן

טקס קריאת שם למדרשה לנשים נערך היום במכללת שערי משפט. המדרשה נקראה על שמה של הרבנית צפיה גורן ז"ל, אשתו של הרב שלמה גורן זצ"ל.

ישי קרוב , כ"א באייר תשע"א

חנוכת מדרשה לנשים שערי משפט
חנוכת מדרשה לנשים שערי משפט
y.m.y

היום (רביעי) התקיים טקס קריאת המדרשה לנשים במכללת 'שערי משפט' ע"ש הרבנית צפיה גורן ז"ל.

תחילה נשא דברים ד"ר אביעד הכהן, דיקן המכללה שסיפר על זיכרונותיו מהרבנית גורן שנכחה בברית שלו, בבר מצווה שלו ובחתונה שלו.

הרב שאר ישוב הכהן, הרב הראשי וראב"ד העיר חיפה, ואחיה של הרבנית גורן ז"ל אמר, "המדרשה לנשים בשערי משפט היא המקום הנכון ודרך ההנצחה הנכונה לרבנית גורן שלמרות שהיא לא דיברה כ"כ הרבה על מעמד האישה , אין לי ספק שהיה לה חלק גדול והשפעה מכרעת על בעלה, הרב גורן שנתן את ברכתו למהפך של ייסוד אולפנות וישיבות הסדר לבנות".

בסיום דבריו אמר הרב שאר ישוב הכהן, "אולי מן השמיים ובחודש אייר הרבנית גורן עלתה השמיימה ובאותו החודש אתם חונכים את המדרשה על שמה, יהיה רצון שזכותה תעמוד לכם ולנו".

הרב אביחי קצין, ראש בית המדרש לתורה במכללת שערי משפט אמר "יש כאלה הסבורים שהתורה תחומה תוככי המסגרות וכשאני יוצא לחיים האמיתיים, למקום השכלתי ועבודתי - סיימתי עם התורה. אנחנו כאן, בשערי משפט מרגישים שאנחנו עושים את הלימוד בתוך החיים עצמם. בית המדרש והמדרשה בשערי משפט מאפשרים לסטודנטים לקחת את התורה ולהפוך אותה לתורת חיים ובזה יש הנצחה ראויה למי ש-'פיה פתחה בחכמה ותורת חסד על לשונה'".

נשאו דברים גם, מר משה מושקוביץ, יו"ר הועד המנהל,שערי משפט, פרופ' שלמה יהודה, נשיא מכללת שערי משפט והרבנית ד"ר לאה ויזל, מנהלת חינוכית, המדרשה לנשים, שערי משפט לאחר דברי התורה והברכה התקיים טקס הסרת הלוט בכניסה למדרשה לנשים בשערי משפט. את הלוט הסירו ילדיה של הרב והרבנית גורן- רמי גורן, השופטת (בדימוס) תחיה שפירא ודרורית תמרי.טוען....