"מי ייתן והקרבן הזה יכפר על מכירת ארץ ישראל"

רבה של אלון שבות הרב גדעון פרל מספר על התחושות הקשות ביממה שאחרי מותו הטרגי של השכן האהוב הרב אורי דסברג.

בני טוקר , כ"ב באייר תשע"א

הלוויתו של הרב דסברג
הלוויתו של הרב דסברג
ערוץ 7טוען....

רבה של אלון שבות, הרב גדעון פרל, ספד לשכנו וחברו הרב אורי דסברג שנהרג בתאונת הדרכים המחרידה בגוש עציון, "הכרתי אותו עוד כנער בישיבת נחלים, הייתי שם מדריך. הוא היה בעל כישרונות מיוחדים, חביב ואהוב על כל ידידיו. הוא התפתח בצורה שיטתית בהבנת התורה, בהבנת המציאות. הוא היה אדם ישר מאוד ומוסרי, נקי כפיים ובר לבב. הקים משפחה לתפארת והיה אומר אצלנו שיעורים מאוד מכוננים ויפים בעניינים של תורה ומוסר. הוא היה בעל מידות וחוש הומור נפלא וידע איך להתגבר על קשיים רבים".

הרב פרל אומר שהרב דסברג ומשפחתו היו מודל חיקוי ביישוב כולו, "הם הקימו בית לתפארת. אורי בא ממשפחה גדולה עם עשרה אחים חלקם מאומצים. ההורים שלו היו אנשי חסד וגם הוא כמותם היה בעל נימוסים נפלאים ומידות תרומיות. הכישרונות הבולטים שלו באו לידי ביטוי גם בחיי המשפחה שלו וגם בעבודתו בעריכת ספרים ומאמרים, והוא גם התקבל להיות עורך באנציקלופדיה התלמודית ובתחומין. איש מעלה, איש אשכולות".

רבה של גוש עציון מספר על האווירה הקשה ביישוב, "הוא היה איש מעלה איש אשכולות. קשה לתאר את גודל האבידה שאנחנו מרגישים באבדן של ידיד וחבר טוב, בעל מסור ונאמן. נסתרים דרכי ה', אנחנו לא ידועים מה חשבונות שמיים. אנחנו בוכים ומקבלים את הדין. הנכדים והילדים נשארו יתומים. מי ייתן ואולי הקרבן הזה יכפר קצת על מכירת ארץ ישראל על ידי מנהיגי ארץ ישראל".