חיים אברהם: דבריו של גבי אשכנזי חסרי אחריות

חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם שנחטף ונהרג על ידי החיזבאללה, תוקף את הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי על דבריו בעניין גלעד שליט

בני טוקר , כ"ב באייר תשע"א

חיים אברהם
חיים אברהם
צילום: פלאש 90

חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם שנהרג בגבול לבנון וגופתו הוחזקה בידי חיזבאללה, תוקף את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שהודה במהלך טקס באוניברסיטת בר אילן, שמדינת ישראל לא יודעת היכן גלעד שליט.

"אלה אמירות חסרות אחריות. כשהוא היה בתפקיד והאחריות הייתה מוטלת על כתפיו הוא לא אמר את זה. לומר את זה עכשיו זו לא חוכמה. אם החיים כל כך פשוטים ומדינת ישראל לא יודעת מדוע הוא לא אמר את זה כשהוא היה על מדים".

אברהם סבור שדברי הרמטכ"ל החלישו את מדינת ישראל בפרשת גלעד שליט, "מדוע הוא משתמש במיידעים שיש לו. זה לא אחראי זה מחליש את העמדה שלנו כלפי אלו שנושאים ונותנים".

חיים אברהם קובע שחייבים למגר את התופעה שלובשי מדים לשעבר פותחים את הפה בסוגיות רגישות, "גם ראש המוסד לשעבר דיבר מה שדיבר. הם משתמשים באינפורמציה שהייתה בידיהם ומשתמשים בה עכשיו. טוב יעשו אלה שהיו בתפקיד שינצרו את פיהם ויתנו לאלה שמופקדים על הביטחון לעשות את העבודה".

לדבריו גם בתקופה שגורלו של בנו עדיין היה לוט בערפל, כל מיני גנרלים דיברו וגרמו לנזקים. "ליבי ליבי עם משפחת שליט, שבנם נמק בשבי. אבל כל פעם שמישהו פותח את פיו זה רק מרחיק את שובו של גלעד. כשבני היה בשבי, היו גנרלים שפרסמו כל מיני דברים לא אחראיים. אמרתי להם שיפסיקו עם זה. כל מי שלא בקי בנבכי המשא ומתן ובפעילות הצבאית שייתן לאחרים לעשות את העבודה".