השר אדלשטיין:
"פעם מכחיש - תמיד מכחיש"

דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לפיהם הוא מעוניין לראות "פלסטין נקייה מיהודים" עוררו את זעמם של כמה משרי הממשלה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באייר תשע"א

השר אדלשטיין
השר אדלשטיין
פלאש 90

דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לפיהם הוא מעוניין לראות "פלסטין נקייה מיהודים" עוררו את זעמם של כמה משרי הממשלה.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר לפני כניסתו לישיבת הממשלה אשר נערכת לרגל יום ירושלים במוזיאון מגדל דוד, כי "דבריו של אבו מאזן מזכירים לנו על מה עשה אבו מאזן את עבודת הדוקטורט שלו, הכחשת השואה".

לדברי השר שטייניץ, "הדברים הקשים הללו, אשר מזכירים לנו את דבריהם של הגזענים הנאצים באירופה, מעלים מחדש את השאלה מי הוא הפרטנר שעומד מולנו".

השר לענייני הסברה ותפוצות, יולי אדלשטיין, תקף אף הוא את דבריו של אבו מאזן וקשר אותם לעברו האקדמי, "פעם מכחיש תמיד מכחיש".

"אבו מאזן פתח בהכחשת השואה, המשיך במאמר בניו יורק טיימס בו טען כי ישראל היא זו אשר תקפה את הערבים בשנת 48' ועכשיו הוא מביע את רצונו בפלסטין נקייה מיהודים, נדמה לי שהדברים מבהירים היטב מי הפרטנר שעומד מולנו", אמר אדלשטיין.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר אתמול בכינוס הליגה הערבית, כי אם יתחדש המו"מ עם ישראל בתנאים שמקובלים על הפלסטינים, הוא ימנע מלפנות לעצרת הכללית של האו"ם. "אין זה סוד, אמרנו זאת לאמריקנים, לאירופאים ולישראלים - האפשרות היחידה שלנו היא פנייה לאו"ם", הדגיש אבו מאזן.
 
בתום הכינוס הודיעה הליגה הערבית כי תפנה לאו"ם בבקשה להעניק ל"פלסטין" חברות באו"ם. ראשי המדינות החליטו כי "על האו"ם להכיר במדינה פלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה, כשמזרח ירושלים היא בירתה"..
 
בתוך כך נשיא העצרת הכללית של האו"ם, ג'וזף דייס, הודיע אמש (שישי) כי ללא המלצה ממועצת הביטחון - מדינה פלסטינית לא תתקבל כחברה באומות המאוחדות. "אם ארצות הברית, או כל חברה קבועה אחרת באו"ם, תטיל וטו על ההצעה - עניין קבלת המדינה הפלסטינית כלל לא יעלה להצבעה", אמר דייס.