עיריית ת"א מתכננת הצבת מצלמות בחופי הרחצה

ח"כ מקלב: "צילום כזה, מלבד הפגיעה החמורה בגדרי הצניעות, יש פגיעה קשה בצנעת הפרט". הוועדה לפניות הציבור תדון בחוף הנפרד בת"א

בן שאול , כ"ה באייר תשע"א

כנס בתל אביב. לא מחכים
כנס בתל אביב. לא מחכים
ש. כהן. ערוץ 7

בשבועות האחרונים מקדמת עיריית תל אביב תוכנית לרישות כל חופי העיר במצלמות שיעבירו את הצילומים ישירות למספר מוקדים, תוך פגיעה חמורה בגדרי הצניעות, בעיקר בחוף הנפרד. כך מגלה ח"כ הרב אורי מקלב.

"צילום כזה, מלבד הפגיעה החמורה בגדרי הצניעות, יש בו פגיעה קשה בצנעת הפרט", אומר ח"כ הרב אורי מקלב שמבקש לעלות את נושא המצלמות לדיון הקרוב.

על פי החלטת הרב מקלב, הוועדה לפניות הציבור של הכנסת תדון בקרוב במצבו של החוף הנפרד בתל אביב, אשר סגור לרחצה למרות פתיחת עונת הרחצה בחופי ישראל, בשל השיפוצים הנמשכים בו מטעם עיריית תל אביב, לתיקון נזקי סופות החורף האחרון. בעקבות סגירת החוף נאלצים רבים להיטלטל בדרכים לחוף ים נפרד בערים אחרות.

במכתב ששיגר יו"ר הוועדה, ח"כ הרב אורי מקלב לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי ולמנכ"ל העירייה, מנחם לייבה, הוא קובל על מצבו של החוף שכלל לא ניתן לרחוץ בו, הן בטיחותית והן מבחינה אנושית כאשר המחיצה בינו לבין החופים האחרים איננה ובמקום ישנו חוסר צניעות משווע.

"המראה של החוף עושה רושם של אתר בנייה", כותב ח"כ הרב מקלב, "לפיכך אין חוף רחצה לציבור גדול ונכבד, שיאלץ להדיר רגליו מרחצה בים בשיאה של עונת הרחצה". עוד מבקש ח"כ הרב מקלב לנצל את עיתוי השיפוצים כדי להסדיר את דרכי הגישה לחוף כראוי. "אם כבר נערכות עבודות", הוא כותב, "יש לפעול על מנת להסדיר את הגישה לחוף על הצורה הטובה ביותר ולמנוע מראות של פריצות בדרך אל החוף ולא רק בתוכו, כפי שנדרש כבר זמן רב. כל יום שעובר במצב הנוכחי מסכן את שלומם של הרוחצים ומדובר לעיתים בסכנות הגבולות בחיי אדם".