תחקיר "עיר עמים" מופץ גם באירופה

ארגון "ישראל שלי" מפיץ בימים האחרונים באירופה את ממצאי תחקיר העיתון "מעריב" על עמותת עיר עמים הפועלת בירושלים.

יאיר שפירא , כ"ה באייר תשע"א

כיפת הסלע הר הבית
כיפת הסלע הר הבית
פלאש 90

בעקבות פרסום תחקיר "מעריב" בשבוע שעבר על עמותת עיר עמים החלו פעילי 'ישראל שלי' לפנות אל התורמים הגדולים של העמותה, בעיקר ממשלות זרות ומשלחת האיחוד האירופי, כדי להפנות את תשומת ליבם לממצאי התחקיר.

על פי התחקיר שפרסם ארנון סגל, מייסד העמותה, עו"ד דני זיידמן קיבל מהעמותה במשך שנים שכר טרחה כנותן שרות חיצוני של מאות אלפי שקלים. על פי התחקיר התשלומים לזיידמן הגיעו בשנת 2008 לבדה לכמעט מליון שקלים. עוד גילה התחקיר כי עיר עמים מממנת עמותה ערבית שהיא כביכול שותפתה לדיונים על עתיד העיר.

תנועת אומ"ץ פנתה כבר לפני כחצי שנה לרשם העמותות בחשד לרישום כוזב של הוצאות כפולות על מפגשים לדיונים, ועל תשלומים כפולים לבכירים בעמותות.

בכתבה מובאים גם ביטויים קשים של ראשי העמותה נגד מדינת ישראל ונגד חיילי צה"ל. למשל איחוליה של אורלי נוי, דוברת העמותה למדינת ישראל, "התעלינו על סדום ונינווה גם יחד. מתי יגיע קיצה של ממלכת הרשע הזאת?" צוטטה שם נוי.

"בכל הזדמנות שיש לנו, חייבים לחשוף את פניהם האמיתיות של כל האנשים, העמותות והארגונים שמתחזים למומחים ולצדיקים", כתבו ראשי "ישראל שלי" לאנשיהם, "כשהאמת היא שמדובר ביוזמי השמדת מדינת ישראל".