את שחרור השומרון וירושלים חגגו בהר גריזים

אלפים חגגו את יום שחרור ירושלים והשומרון ב"מצפה יוסף" שעל הר גריזים: "להחיל הריבונות על ישובי יו"ש ולהחזיר השליטה בקבר יוסף".

שמעון כהן , כ"ח באייר תשע"א

שולי רנד בהופעה בהר גריזים
שולי רנד בהופעה בהר גריזים
ועד מתיישבי השומרון

למעלה מחמשת אלפים אזרחים מכל רחבי הארץ השתתפו אמש (ג') בשומרון באירוע מיוחד לציון יום שחרור ירושלים והשומרון, אשר שוחררו באותו זמן בדיוק במלחמת ששת הימים לפני ארבעים וארבע שנים.

האירוע ההמוני, הראשון מסוגו ואשר מארגניו מתכננים להופכו למסורת מדי שנה, התקיים ב"מצפה יוסף" שעל הר גריזים, סמוך לישוב הר ברכה.

מצפה יוסף הוא מצפה ממנו צופים על קברו של יוסף, והמארגנים מדגישים כי הבחירה במקום זה דווקא לא היתה מקרית. האירוע הוקדש גם לזכרו של בן יוסף לבנת הי"ד, שנרצח לפני כחודש ע"י מחבלי ה'משטרה הפלשתינית' בקבר יוסף, ובעצרת שהתקיימה לאחר התפילה החגיגית לליל יום ירושלים קראו הדוברים לממשלת ישראל להחזיר את השליטה המלאה והנוכחות היהודית הקבועה למקום הקדוש.

האירוע אורגן על ידי ועד מתיישבי השומרון, המועצה האזורית שומרון, ועד מתיישבי בנימין, מועצה אזורית מטה בנימין ותנועת קוממיות, והופיעו בו הזמרים שולי רנד, יהודה כ"ץ, אריאל זילבר, האחים אריאל ויובל סלע.

קודם לעצרת, התקיימה צעדה המונית של אלפים מהישוב הר ברכה ל"מצפה יוסף" ותצפית אל ארץ השומרון וקבר יוסף בהדרכת מדריכים מקצועיים.

בתחילת העצרת הקריא יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר מכתב שכתבה רבקה לבנת, אמו של בן יוסף הי"ד. בין השאר כתבה האם השכולה: "אנחנו תובעים כניסה חופשית לקבר יוסף יום יום בגאון, בלי להתחנן ובלי להתנצל. די להשפלות! יוסף צריך 'לצאת מהבור'!".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר בעצרת: "אנו חוגגים היום את יום שחרור ירושלים והשומרון ומעלים על נס את ההשגחה העליונה ואת גבורת חיילי צה"ל. ביום זה אנו קוראים לממשלת ישראל לאזור עוז וללמוד מגבורת חיילי צה"ל משחררי ירושלים והשומרון. ממשלת ישראל צריכה להחיל את הריבונות המלאה על כל הישובים ביהודה ושומרון. ממקום זה אנו קוראים לממשלת ישראל להחזיר את השליטה והנוכחות המלאים בקבר יוסף כאן מולנו".