פיתוח ישראלי: משקפי וידאו ב-50 גרם

חברה ישראלית פיתחה משקפי וידאו שמשקלן רק חמישים גרם. המשקפיים לשימושם של רופאים, מרצים, מדריכים ועוד...

תגיות: רופאים
שמעון כהן , ד' בסיון תשע"א

תחום משקפי הוידאו עתיד להיות בעתיד הקרוב אחד מהגאדג'טים החמים של תעשיית הסלולר. חברת ההנדסה הישראלית זיו אב הנדסה פיתחה עבור חברת 'לומוס' הישראלית משקפי וידאו שמשקלם רק חמישים גרם ופועלים בטכנולוגיית ההדמיה האופטית LOE.

על הייצור מספר אלון שני, ראש תחום שניהל את הפרויקט בזיו-אב : "נדרשנו לתכנן עבור הלקוח את מסגרת המשקפיים, ברמת דיוק גבוהה במיוחד. תשומת לב רבה הופנתה גם לבחירת החומרים - קלים אך קשיחים, לתכנון המכאני העדין והמורכב, כמו גם לאפיון הצירים ולמעבר של החוטים הבלתי נראים".

בחברה מציינים כי תחום משקפי הוידיאו בעולם מסומן כהבטחה צרכנית בקרב קהלים רבים ומשתמשים מגוונים. משקפי הוידאו מאפשרים ביצוע מגוון רחב של תצוגות אישיות אולטרה קומפקטיות עבור יישומים ניידים רבים נוספים.

רופאים יכולים לקבל דרך המשקפיים מידע "און ליין" על החולה באמצע ניתוח, חובבי משחקי מחשב, מדריכים במוזיאונים או מקומות תיירותיים יכולים להקריא מהם טקסטים והסברים, מבלי לאבד קשר עין עם הקבוצה. את המשקפיים ניתן לחבר לטלפונים סלולאריים ונגני מוזיקה, לראות דרכם קבצי וידאו, לקרוא חומר ויש אומרים כי בעתיד ישמשו כמצלמת ווידיאו ברמה גבוהה במיוחד.

המהנדס אלון שני מעלה גם נקודה אנושית נוספת: "מלבד השימושים החווייתיים והייחודיים של המוצר, התוודעתי גם לעזרה שהמשקפיים יוכלו לספק עבור אוכלוסיות מיוחדות כמו החרשים. בעזרת המשקפיים הם יוכלו לצפות במידע וידאו שאליו מתלווה טקסט מתורגם וזה לצד היתרונות הבולטים במשקפי הווידאו שניתן לראות בהם מצגת או סרטון, מבלי שהדבר יחסום את שדה הראייה אל העולם שמסביבו".  

כעת רק נותר לקוות שתלמידים לא יחבשו את המשקפיים במהלך שיעורים משעממים ויעברו יחד איתן לעולמות הדמיון... ומה על פגישות שבהן תשוחחו עם מישהו שיתלה בכם עיניים מתעניינות ומרותקות, תהיו משוכנעים שאתם מעניינים עד שיתברר לכם שבן שיחכם פשוט רואה סרט...

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il