חריש קציר: לא לחרדים בלבד

יו"ר הועדה הקרואה בקציר חריש מכריז על תחילת הבנייה של העיר החדשה בשבועות הקרובים. "יש לנו אישור ל-6000 יחידות הדיור הראשונות"

בני טוקר , ז' בסיון תשע"א

שטח המועצה חריש-קציר. בקרוב בניה
שטח המועצה חריש-קציר. בקרוב בניה
אתר המועצה

הרב  ניסים דהן, לשעבר שר בממשלות ישראל וכיום יו"ר הוועדה הממונה על קציר חריש מספר על סיום ההכנות לקראת תחילת הבנייה של העיר החדשה. " קיבלנו את האישורים הסטטורים של הוועדה המיוחדת, תכנית המיתאר אושרה, ואנחנו מדברים על 6000 יחידות דיור".

הרב דהן מציין שהשאיפה של מקימי העיר החדשה להגיע ל-10000 יחידות דיור. "עכשיו אחרי שכל הערעורים נדחו מלבד ערעור אחד, הוכשרה הדרך לתחילת השיווקים, עבודות העפר יתחילו בתוך שבועות ספורים".

הוא מספר על ביקוש עצום למגורים בעיר החרדית החדשה. "בתוך כמה חודשים נרשמו כבר 10000 איש כשכל אחד שילם 20 אלף דמי רצינות. אנחנו מקוויים להגדיל את העיר בעוד 3000 יחידות דיור".

הרב דהן מציין שהעיר תנוהל באורח דמוקרטי ותכבד את כל תושביה כולל אלה החילונים. "החילונים יצטרכו להתרגל ולהתאים את עצמם, הבטחנו חופש חיי דת ותרבות. לא נסלק אף אחד, נשתדל שכולם יוכלו לחיות עם כולם. אבל ברור שאם יהיה רוב מאסיבי לציבור החרדי, אז על פי רוח הדמוקרטיה העיר תתנהל באווירה חרדית, אבל לא נזרוק אף אחד וניתן לכולם לחיות את חייהם".

הוא קורא גם לציבור הדתי לאומי התורני להגיע לגור בעיר. "יש כאן היום גרעין תורני, ובוודאי שלכל קבוצה שתגור כאן, תהיה וועדת קליטה עצמאית. לא תהיה כאן וועדת קליטה ראשית. אנחנו מעוניינים שיהיה צביון רוחני חזק לעיר ושתגיע לכאן גם אוכלוסייה חזקה כלכלית. כל קבוצה שתגיע לכאן תקבל מענה תרבותי ורוחני".