הקלף המנצח של הציבור המסורתי

הרב מאיר גואטה סיפר לערוץ 7 על ישיבת 'תורה לחיים', המיועדת לציבור המסורתי, שעתידה לקום בחודש אלול בבית שמש.

ישי קרוב , י"ג בסיון תשע"א

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
ישיבת 'תורה לחיים'

ישיבה חדשה ומיוחדת, צפויה לקום בבית שמש בשנת הלימודים תשס"ב - ישיבת "תורה לחיים". ארגון 'שעלי תורה' בראשות הרב רחמים ניסימי, החליט לאמץ את הדרך על פיה מחנכים בדרך התורה את התלמידים מהציבור המסורתי, על מנת שיחזרו למקום בו גדלו ויפיצו תורה ברבים.

מי שעמל על הקמתה ועתיד להיות ראש הישיבה, הרב מאיר גואטה, סיפר בראיון לערוץ 7 על ייעודה של הישיבה, "כיום אני מלמד במכינה הקדם צבאית בבית אל, כאשר סגנון המכינה מיועד למסיימי שמינית מהציבור המסורתי שמחפשים את עצמם לקראת שנה הבאה".

"בעקבות העבודה הזו", הסביר הרב גואטה, "הבנו שלציבור המסורתי, שהוא גדול מאוד, אין מספיק מענה בישיבות שלנו - הציוניות, הן מבחינת הסגנון, הדרך והשפה. לכן החלטנו להקים ישיבה לבוגרי צבא, שלא זכו לעבור במהלך חייהם, במקום תורני".

הרב גואטה סיפר על מסלול הלימודים המתוכנן, "יהיה מסלול אחד של אלו שילמדו ובמקביל גם ילכו לעבוד או ללמוד באקדמיה. מסלול נוסף מיועד למי שרוצה לגדול בתורה. אנחנו מאמינים שאותם חבר'ה מהתיכונים הדתיים, מכירים את השפה ואת הקשיים ואם הם יצאו להיות רבני בתי כנסת ורבני שכונות, באותם מקומות בהם גדלו ויפיצו שם תורה, זה הקלף המנצח".

להצטרפות לישיבה, ניתן ליצור קשר עם הרב מאיר גואטה במספר 054-3331334.טוען....