נעצר קרבן הלינץ' שירה למוות במחבל פלסטיני

המשטרה עצרה חשוד בירי למוות בפלסטיני בינואר השנה, לאחר שהותקף במהלך טיול על ידי מספר פלסטינים מהאיזור, כך מדווח אתר 'חננו'.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בסיון תשע"א

נסיון הלינץ בתושב השומרון - תיעוד
נסיון הלינץ בתושב השומרון - תיעודטוען....

בשעות הבוקר המוקדמות פשטו בלשי ימ"ר ש"י על בית משפחה מאלון שבות. הבלשים סירבו להציג בפני בני המשפחה צו חיפוש או צו מעצר ובכל זאת ערכו חיפוש ברחבי הבית תוך שהם פורצים לחדר בו ישנו שתיים מבנות המשפחה ופוגעים בצניעותן. לדברי הבלשים בידיהם היה צו מעצר לבן המשפחה מ' בן ה 27 המתגורר בירושלים.

לאחר שהבינו כי מ' אינו נוכח בבית עזבו הבלשים את המקום, התקשרו אליו וביקשו ממנו לסור לתחנת המשטרה. לאחר כשלוש שעות שבו הבלשים לבית ההורים וברשותם צו חיפוש. הבלשים החרימו את דרכונו של מ'.

מ' התייצב לחקירה במשרדי ימ"ר ש"י, שם גילה כי הוא מואשם בהריגת ערבי סמוך לכפר עראק בורין שבשומרון.

כזכור לפני כחצי שנה דיווחו ערבים מהכפר עראק בורין כי שני ערבים שידו אבנים על יהודי נורו בסמוך לכפר ואחד מהם נהרג.

מסרטון שצילמו מצלמות האבטחה של מוצב סלע הסמוך למקום ואותו פרסם דובר צה"ל, עולה כי שני פורעים ערבים תקפו באבנים יהודי שטייל בסמוך לישוב הר ברכה שבשומרון. בסרטון נראה אחד הערבים מיידה לעבר המטייל - אבנים מטווח של מטרים ספורים. היהודי יורה באויר אולם הערבי מתקדם כשהוא אוחז באבנים. במקביל מגיע ערבי נוסף כשהוא מחזיק באבנים. כשרואה המטייל כי הערבים מתקדמים לעברו הוא מתחיל להמלט אך הללו דולקים אחריו. לאחר שאחד הערבים מיידה על גבו אבן גדולה וממש אוחז בו, יורה היהודי בערבי ונמלט מהמקום. ע"פ טענת הערבים מהירי נהרג אחד הערבים והשני נפצע. היורה לא הסגיר את עצמו לידי המשטרה.

מיד לאחר האירוע פרסמו גורמים בצה"ל ובמשטרה הודעה לפיה מדובר בפעולה שנעשתה מתוך הגנה עצמית, אך למרות זאת החליטו במשטרה להשקיע מאמצים בתפיסת היורה.

במשך החודשים האחרונים ביצע ימ"ר ש"י מעצרים רבים בקרב מתיישבי יו"ש והחרים אקדחי גלוק ממספר תושבים בשומרון. אולם כל העצורים הכחישו את ביצוע הירי ושוחררו ואף אקדחיהם לא תאמו את הבדיקה הבלסטית.

הבוקר כאמור נחקר מ' בחשד להריגה ומסר את גרסתו על כך שמדובר בירי לצורך הגנה עצמית.

המשטרה הודיעה לעו"ד אריאל עטרי שמייצג את מ' כי מחר בבוקר תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו במספר ימים נוספים.

עו"ד אריאל עטרי שמייצג את מ' הגיב למעצר ואמר כי "משטרת ישראל בזמנו הודיעה כי הירי נעשה מתוך הגנה עצמית מובהקת כפי שרואים בסרט שמתעד את האירוע לפיכך המעצר תמוה ואין כל הצדקה למעצר".

מעמותת חננו שמלווה את העצורים והנחקרים בתיק הירי בעראק בורין נמסר כי "כמעט מדי יום אנו נתקלים באירועים בהם חיילים ואזרחים נקלעים למצבי מצוקה בשל המצב הבטחוני. לצערינו אין זו הפעם הראשונה בה נחקרים ונעצרים יהודים שהותקפו, על אף שלכל הדיעות פעלו מתוך הגנה עצמית."

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר כי מעצרו של האיש שהגן על עצמו הוא לא הגיוני והוא מהווה פרס לטרור . "במקום לתת צל"ש - מתנכלים לאדם שאם לא היה יורה הייינו משתתפים בהלוויתו".