ראש העיר נצרת עילית: דואגים לרוב היהודי

נתוני אריכות החיים המדהימים של נצרת עילית גורמים לראש העיר, שמעון גפסו, להיות גאה על איכות החיים בעירו הירוקה.

תגיות: נצרת עלית
בני טוקר , י"ג בסיון תשע"א

נצרת עילית
נצרת עילית

מה יש בנצרת עילית שגורם לתושביה להאריך ימים יותר מתושבי כל עיר אחרת בישראל. על פי נתוני משרד הפנים מבין כ- 41 אלף תושבי העיר כמאה אנשים עברו את גיל 102.  בעיריית נצרת עילית מסבירים את התופעה במיקום הגיאוגרפי ובסביבה האקולוגית האיכותית של העיר שממוקמת על גבעה בגליל התחתון באזור הטובל בירק.

בראיון לערוץ 7 אומר ראש העיר שמעון גפסו כי כ- 70 אחוזים משטחה של העיר הם שמורות טבע ושטחים ירוקים, "בנצרת עילית יש אוויר צלול כיין לא פחות מבירושלים והיא מתאפיינת במזג אוויר נעים אפילו בחודשי הקיץ החמים".

ראש העיר משוכנע שנצרת עילית היא הטרנד הבא של אנשים שמחפשים אכות חיים, "אני מדבר עם חברים רבים שלי ממושבים באזור, והם אומרים לי, שיש לנו אכות חיים של מושב ושירותים של עיר".

גפסו מציין לשבח את ח"כ אורי אריאל שמקדם את המשך הקליטה היהודית בעיר, "זו הזדמנות להודות לו ולראש הממשלה שלשניהם יש אזרחות כבוד בעיר. הרבה מהדברים הטובים שקרו כאן הם בזכותו של ח"כ אורי אריאל. אנחנו לא מתביישים לומר שנדאג לכך שהרוב היהודי המאסיבי בנצרת עילית יישאר לנצח. הפרויקט של אכלוס וייהוד הגליל הוא פרויקט לאומי חשוב ביותר".

שמעון גפסו משוכנע שהקליטה המאסיבית תבוא לידי ביטוי בשנתיים הקרובות, "מזה כאחת עשרה שנה, אין כאן ירידה באוכלוסיה. יש גידול בילודה וקליטת משפחות בקצב גדול מאוד. יש כבר 4000 התחלות בנייה, 3000 מתוכם לציבור הדתי ועוד 1000 לציבור הכללי. מי שיגיע לכאן יקבל מענקים, אכות חיים ומחירים סבירים. שר השיכון מקדם עכשיו את חוק המענקים המיוחדים לפריפריה. כל תושב שיקנה בית ראשון בבנייה חדשה יקבל 100 אלף שקלים".

לדבריו, נצרת עילית תהפוך בקרוב לעיר משגשגת, "יש כאן אחוז אבטלה נמוך. אנחנו מקימים אזורי תעשייה ופארק הייטק. משרד התחבורה ממשיך לשפר את תשתית הכבישים לחיפה ומזרחה. כביש 6500 שעוקף את כל הכפרים, מצומת גולני יקצר את הנסיעה לנצרת עילית עד לכדי שש דקות. הרכבת הקלה לחיפה תעצור בעיר ב-11 תחנות והנסיעה לחיפה תמשך 30 דקות בלבד".