חקלאי הגולן: נמשך שיתוף הפעולה עם מג'דל שמס

אלכס קודיש מנהל המטעים של קיבוץ עין זיון מספר לערוץ 7 על הדרוזים שממשיכים לעבוד במטעי הקיבוץ. "אני מאחל לכולם יחסי שכנות שכאלה"

בני טוקר , י"ד בסיון תשע"א

קסם הפרי ברמת הגולן
קסם הפרי ברמת הגולן
יח"צ

מזג אוויר הקיצוני שעבר השבוע  במחוזותינו גרם לגשם קיצי בצפון הארץ ולנזקים במטעי הפרי ברמת הגולן, מה שאילץ את החקלאים בגולן לערוך קטיף מזורז במטעי הדובדבנים.

אלכס קודיש מנהל המטעים של קיבוץ עין זיון מספר לערוץ 7, שלמרות אירועי יום הנכבה, קיבוץ עין זיון ממשיך להעסיק בקטיף את העובדים הדרוזים ממגד'ל שמס. "אנחנו עובדים עם השכנים הנהדרים שלנו הדרוזים מהכפרים השכנים. אל תתלהבו מהרעש שהיה פה, זה היה ונגמר. 32 שנה שאני חי פה לא היה רעש ולא היה שום דבר, אז אנחנו עברנו את המקרה הפעוט הזה".

לדבריו, הקיבוץ מצליח להתמודד עם הנזקים שהביא להם הגשם השבוע. "צריך תמיד להסתכל על הכוס המלאה אבל אין ספק שהיו נזקים. לקבל בעונה הזאת אירוע של 8 מ"מ גשם זה משהו שאפילו בצפון רמת הגולן אנחנו לא זוכרים. השנה ב"ה היה הרבה מים, ואנחנו כבר סגורים עם השקיה לכל השנה. או טו טו מתחיל קטיף התפוחים. אבל הגשם שירד השבוע גרם לקליפת הדובדבנים להיסדק וזה לא מתאים לשיווק, אבל זה נזק שאפשר לחיות איתו".

קודיש מספר על שיתוף פעולה פורה בין בני הקיבוץ לתושבי מג'דל שמס, "הכול בסדר הם שכנים טובים הדרוזים ממג'דל שמס, לגמרי טובים, הלוואי על כולנו שכנים כאלה. היה אירוע קטן, נגמר. לא צריך לעשות מזה עניין. תאמין לי שהם רוצים לחיות בשקט ובשלווה, זה מה שהם רוצים. אבל אתה יודע איך זה השפעות מכאן השפעות משם, הסורים מנסים להעביר את הצרות שלהם אלינו. אבל תאמין לי אחרי 24 שעות שכחנו הכול".

מנהל המטעים סבור שאין אף בעיות ביטחוניות בהעסקת עובדים ממג'דל שמס, "שום דבר, אני מאחל לכולם כזאת אוירה וכאלה יחסי שכנות. אנחנו נמצאים על המפה, ואתם מוזמנים לבקר".