וועד מתיישבי בנימין נגד המח"ט

ועד מתיישבי בנימין יוצא בקמפיין נגד מח"ט הגיזרה "צה"ל הוא לא רכושך הפרטי". לטענתם יחס כלפי המתיישבים חורג מהגבולות המקצועיים.

אורנית עצר , ט"ו בסיון תשע"א

השלטים שנתלו.
השלטים שנתלו.
צילום: וועד מתיישבי בנימין

ועד מתיישבי בנימין יצא בקמפיין נגד מח"ט בנימין אל"מ סער צור. בוועד תלו שלטים ברחבי בנימין הקוראים  "חטיבת בנימין היא לא רכושך הפרטי. די להתנכלות! די להפקרות! די לגירוש יהודים!".

בוועד טוענים כי "יחסו של מח"ט בנימין, חורג מהגבולות המקצועיים הנדרשים ממח"ט בגיזרה כזו. באירועים רבים הבחנו כי המתיישבים מופלים לרעה בכל הקשור למילוי תפקידיו כמח"ט להקנות בטחון לתושבים היהודים והוא מתרכז בעיקר בפגיעה בהם".

לדבריהם, "רשימת הטענות היא לא קצרה או מקרית: ההרס אכזרי בעלי עין תוך שימוש בחיילי החטיבה להחרבת המקום. לאחר ההצתה של המאחז גאון הירדן ע״י פורעים ערבים בחסות המנהל האזרחי פונו התושבים במקום בשבת שוב ע״י חיילי החטיבה. הפקרה והשחתה של כרמי אש קודש  לעיני חיילי החטיבה ותוך סירוב הצבא לעצור את הפורעים הערבים. שימוש ברכבי החטיבה הצה"ליים לצורך משימות שיטור והתנכלות למתיישבים ונתינת גיבוי לסמח״ט שחר שטרית לאחר שאמר לשוטר 'אחי זרוק עליו אבן' בעת פינוי עלי עין. כל אלו רק דוגמאות מהתקופה האחרונה ליחס המשפיל של המח"ט והתמקדותו במאבק ביהודים ולא באויבים האמיתיים של עם ישראל". 

בוועד החליטו לא לשתוק, פתחו במאבק ציבורי כנגד מח"ט בנימין ותלו שלטים בכל רחבי בנימין. בוועד מבטיחים "זו הייתה רק פתיחת המאבק הציבורי כנגד התנהלותו של המח"ט עד שישנה את דרכיו".