אדלשטיין: להסיר "האינתיפדה השלישית" מהאייפון

שר ההסברה, יולי אדלשטיין, שיגר מכתב למנכ"ל 'אפל', סטיב גובס, בדרישה להסיר מה"אייפון" את אפליקציית "האינתיפדה השלישית".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בסיון תשע"א

מה גורם לפיצוצים?
מה גורם לפיצוצים?

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, שיגר היום (שלישי) מכתב למנכ"ל 'אפל', סטיב גובס, בדרישה להסיר מה"אייפון" את אפליקציית "האינתיפדה השלישית".

במכתבו מציין אדלשטיין, כי "הבוקר הובא לידיעתי כי לאחרונה אושר ע"י חברתכם יישום חדש בשם:  "3rd intifada". מעיון בכתבות, במאמרים ובתמונות המתפרסמות ביישום, ניתן להתרשם בקלות כי מדובר ביישום אנטי-ישראלי ואנטי-ציוני שלמעשה, וכך גם ניתן ללמוד משמו, קורא להתקוממות נגד מדינת ישראל".

לדבריו, "אחת ממטרות היישום הינה לאפשר לבעלי המכשיר להתעדכן בפעילויות מחאה, חלקן אלימות, המתוכננות נגד ישראל. אציין, כי לפני כשלושה חודשים, אותו ארגון שיזם את היישום הנדון, פתח דף בפייסבוק שקרא להתקוממות נגד מדינת ישראל תוך שימוש במאבק אלים והיו שזורים בו בין היתר חומרי הסתה פרועים, מטעים חסרי שחר. בעקבות פנייה שיזמתי למנכ"ל פייסבוק, החליטה החברה להסיר את הדף – זאת לאחר שהשתכנעה שמדובר בדף מסית שעלול לעלות בחיי אדם".

"אני מאמין ש"אפל", כחברה חלוצית ומתקדמת, שמה את ערכי החירות, חופש הביטוי והיצירתיות  לנגד עיניה. כמו כן, כחברה מובילה בתחומה, אני משוכנע שאתם מודעים ליכולת של יישום מסוג זה לגרום לרבים להתאגד למען אותה מטרה שעלולה להיות הרסנית", כותב אדלשטיין לג'ובס.

"לפיכך, אני פונה אליך בבקשה להורות להסיר לאלתר את היישום הנדון ובכך להמשיך את מסורת  יישומיה של "אפל" על טהרת הבידור, המידע וכיוצ"ב ולא לאפשר בה מתן במה להסתה", חותם אדלשטיין את מכתבו.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il