'מפנה 5 - המשמעותי ביותר שנערך בעולם'

השר להגנת העורף: "רמת המוכנות האזרחית תהיה קרובה לזו הצבאית, רק אם כולנו נשלב כוחות. התרגיל הנוכחי-המשמעותי ביותר שנערך בעולם".

שמעון כהן , כ' בסיון תשע"א

לא ראויים. וילנאי
לא ראויים. וילנאי
פלאש 90

בשעת בוקר התכנס הקבינט המדיני - ביטחוני בראשות השר להגנת העורף, מתן וילנאי, לדיון במסגרת תרגיל העורף "נקודת מפנה 5". בדיון משתתפים ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד העורף.

הדיון נערך בפעם הראשונה במתקן תת קרקעי בהרי ירושלים.
 
השר וילנאי, היוזם והאחראי על התרגול אמר בתחילת הדיון כי "המטרה שלנו היא שרמת המוכנות האזרחית תהי הקרובה לזו הצבאית, וזה אפשרי אם כולנו נשלב כוחות".

וילנאי קבע כי התרגיל הנוכחי הוא "התרגול המשמעותי ביותר שנערך אי פעם בעולם, ואנחנו מראים גרף שיפור מצוין. ההיערכות בהיקף כזה איננה תכונה ישראלית טיפוסית, אך בזכות הרצינות של הממשלה הזו, אנחנו רואים כאן שיתוף פעולה חסר תקדים של כל הרשויות. אני מבקש מכל אחד מחברי הממשלה להוות דוגמא לציבור הסובב אותו ולתרגל בשיא הרצינות".

נזכיר כי התרגיל שהחל בראשית השבוע יגיע היום (ד') לשיאו עם שתי צפירות כלליות שישמעו ברחבי המדינה. האחת תישמע בשעה 11:00 והשניה ב-19:00. במהלך רגעי השמעת הצפירה יתבקשו כלל אזרחי המדינה להגיע למרחבים מוגנים בכדי לוודא שכל אדם יודע מהו המקום הנכון בסביבתו להגנה בעת חירום.