הגנה ישראלית מטילים לחיל האויר האיטלקי

חיל האוויר האיטלקי יאובזר במערכות הגנה מפני טילים שייוצרו על ידי חברת 'אלביט מערכות' כך סוכם במהלך הסלון האוירי בפריז.

שמעון כהן , כ' בסיון תשע"א

חותמים
חותמים
אסף שילה/ישראל סאן

חברת אלביט מערכות בע"מ הודיעה היום במהלך הסלון האווירי בפריז, כי זכתה בחוזה בהיקף של למעלה מ-15 מיליון דולר מחברת Elettronica S.p.A האיטלקית ("אלטרוניקה"), להשתתפות בפרויקט מיגון של פלטפורמות שונות של חיל האוויר האיטלקי.

בין הפלטפורמות המדוברות: מטוס סופר הרקולס C-130J, ספארטן C-27J ומסוק ה-AW101 והן ימוגנו באמצעות מערכות DIRCM (Directed Infra-Red Countermeasures) מסוג ELT/572 להגנה מפני טילי כתף. הפרויקט יבוצע במשך שלוש השנים הקרובות.

בחברה מסבירים כי מערכת ההגנה ELT/572, המבוססת על מערכת MUSIC® מבית אלביט מערכות אלקטרואופטיקה אלאופ, פותחה במימון משותף של אלאופ ושל חברת אלטרוניקה האיטלקית. מערכת MUSIC® הינה מערכת מבוססת-לייזר להגנה על פלטפורמות אוויריות מפני טילי כתף, אשר מאפשרת את הסטתם של הטילים ממסלולם באמצעות שיגור קרן לייזר.

עדי דר, מנכ"ל אלביט מערכות אלקטרואופטיקה אלאופ, מסר: "אנו גאים במיוחד בשיתוף הפעולה שלנו עם אלטרוניקה בפרויקט זה, אשר זיכה אותנו בחוזה הראשון מאת חיל האוויר האיטלקי. טילי הכתף מהווים איום הולך וגדל בעולם, הן כנגד פלטפורמות צבאיות כגון מטוסי תובלה, מטוסי תדלוק ומסוקים, והן כנגד מטוסים אזרחיים, ואנו מציעים באמצעות משפחת מערכות ה-DIRCM שלנו את ההגנה האפקטיבית ביותר כנגד איום זה".

בתצלום [מימין]: נשיא אלביט מערכות יוסי אקרמן ונשיא אלטרוניקה אנצו בניני חותמים על ההסכם בסלון פאריז.