האדמו"ר אמר והעיר עמנואל הוצפה במאות חסידים

בעקבות הוראה שנתן האדמו"ר מסלונים לחסידיו, הוצפה לאחרונה העיר עמנואל בעשרות משפחות חדשות שעקרו לבירת השומרון החרדית.

בני טוקר , כ' בסיון תשע"א

העיר עמנואל
העיר עמנואל
צילום: פלאש 90

עידו מאושר

בשנה האחרונה התווספו עשרות משפחות חדשות לבירת השומרון החרדית עמנואל, זאת לאחר שהאדמו"ר מסלונים, שחלק מחסידיו כבר מתגוררים בעיר, הורה לחסידיו להוסיף ולקנות דירות בעיר ולעודד זוגות צעירים לעבור לעיר עמנואל.

מזכיר מועצת העיר עמנואל, עידו מאושר, מקווה שעיר בת ה-4,500 תושבים תפרח ותשגשג, "לפני שלושים שנה עמנואל הוקמה על ידי חברת כוכב השומרון, אחרי שנתיים וחצי היא קרסה ונותרו הרבה שלדים של בניינים. בשנת תשס"ב (2002) פקדו את העיר שני פיגועים קשים עם עשרות הרוגים והיישוב התרוקן. לצערנו אף פעם אין ואקום, ולעיר הגיעו אוכלוסיות במצב סוציו אקונומי קשה, עמנואל הייתה במשך שנים בדעיכה. לשמחתנו בשנים האחרונות בשל מצוקת הדיור, יש ביקוש רב בפרט בציבור החרדי, ועמנואל הפכה למקום אטרקטיבי לבנייה ולמציאת פתרון דיור".

הוא מקווה שהקריאה של האדמו"ר מסלונים תיתן זריקת מרץ לעיר, "העיר עמנואל הוקמה על ידי יזמים פרטיים ולכן יש אמנם כל מיני בעיות משפטיות. אבל ב"ה הצלחנו בזכות האדמו"ר מסלונים להשלים את בנייתם של שלושת השלדים האחרונים ולשכן בהם עוד עשרות משפחות. יש לנו בקנה תכניות לעוד כמה מאות יחידות דיור, הן על שטחי מנהל והן על אדמות פרטיות של יהודים".

מזכיר המועצה משוכנע שעמנואל תהפוך בסופו של דבר לבירת השומרון, "עמנואל תהיה עיר ואם בישראל שיגורו בה עשרות אלפי תושבים. רק עכשיו סיימנו להרחיב את אזור התעשייה ויש כבר אזור תעשייה שלישי. אנחנו מקימים מפעל ראשון מסוגו שייתן פתרון קצה לכל הפסולת הביתית של תושבי יהודה ושומרון, ובהמשך גם לתושבי כפר סבא ופתח תקווה. זהו מפעל חדשני שיהפוך את הזבל הביתי לחשמל ולקומפוסט".