המהפך: כך נוצח השמאל בלשכת עורכי הדין

עו"ד פנחס מרינסקי מקווה שההפסד של עו"ד גיא רון בבחירות תביא לשינוי הקו האידיאולוגי שהובל על ידי הלשכה ב-12 השנים האחרונות.

בני טוקר , כ' בסיון תשע"א

היסטוריה בלשכה
היסטוריה בלשכה
פלאש 90טוען....

נציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים, עו"ד פנחס מרינסקי מקווה שהמהפך בתוצאות הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין עם נצחונו של עו"ד דורון ברזילי מסמל סוף עידן בלשכה, "לא הופתענו מהתוצאות, מי שהיה מצוי בסוד העניינים שמע על התחושות ועל רחשי הלב".

עו"ד מרינסקי טוען שלשכת עורכי הדין הייתה בשנים האחרונות בשליטתם של אנשי השמאל, "הקבוצה ששלטה בלשכה ב-12 השנים האחרונות, הובילה קו אידיאולוגי עם סממנים פוליטיים. עו"ד גיא רון וקודמו בתפקיד עו"ד שלמה כהן, היו אנשי שמאל. זו זכותם, אבל לשכת עורכי הדין לא אמורה להיות פוליטית, ולעיתים היא שימשה כבמה לקידום רעיונות פוליטיים במקום לטפל ברווחת עורכי הדין וזה היה לצנינים. הם הובילו גם קו משפטי שדגל בתמיכה מוחלטת בעמדות מערכת המשפט זאת בניגוד לעמדותיו של שר המשפטים הקודם פרופ' דניאל פרידמן".

לדבריו, איחוד כוחות איפשר הפעם את המהפך, "עד היום היו קבוצות שונות שרצו בנפרד מה שאפשר לקבוצה הגדולה לנצח, הפעם איחדנו כוחות וזה אפשר את הניצחון".

עו"ד מרינסקי מקווה שהיו"ר הנבחר, עו"ד דורון ברזילי יביא רוח חדשה ללשכה, "בשנים האחרונות אני לא זוכר שהיו חילוקי דעות בין נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים עם נשיאי בית המשפט העליון לדורותיהם, בין אם היה מדובר בבחירת מועמדים לתפקיד שופט ובין אם בקביעת עמדות. לשכת עורכי הדין תמכה כל הזמן בקו האקטיביסטי של בית המשפט העליון, זאת למרות שלציבור נמאס מכך. דווקא היו"ר הנכנס, עו"ד ברזילי התבטא פעמים רבות וצידד בדעותיו של פרופ' פרידמן".

הוא מקווה שהלשכה תטפל גם בסוגייה של הצפת המקצוע באלפי עורכי דין ברמה בינונית ונמוכה, "זה כבר הגיע לגיחוך הנושא הזה של הצפת המקצוע. זה פוגע גם בעורכי הדין וגם בציבור הרחב. לעיתים בגלל ריבוי בתי הספר סף הקבלה יורד והיום כבר יכולים להתקבל ללימודי משפטים גם ברמת ציונים נמוכה יחסית. היום אין בעיה להתקבל למשפטים ורמת ההכשרה היא לא כמו שצריך להיות. אנחנו גם רוצים לחדש את המשוב על רמת השופטים ולהתריע על שופטים לא מתאימים".