"אילן גרפל אינו הישראלי היחיד שעצור במצרים"

עו"ד יצחק מלצר מזכיר בשיחה עם ערוץ 7 כי כבר עשר שנים עצור במצרים אזרח ישראלי תושב רהט, עודה טראבין, שגם הוא חשוד בריגול

בני טוקר , כ"א בסיון תשע"א

גרפל בהפגנה במצרים לפני שנעצר
גרפל בהפגנה במצרים לפני שנעצר
מתוך אתר "אל-אהראם"

יועצו של רה"מ בנימין נתניהו עו"ד יצחק מולכו הגיע לקהיר על מנת לדון עם בכירי המועצה הצבאית השולטת במצרים ועם ראשי הממשל בעניין מעצרו של אילן גרפל העצור בגין חשדות ריגול.

עו"ד יצחק מלצר מספר לערוץ 7, כי אילן גרפל אינו הישראלי היחיד שמוחזק במצריים באשמת ריגול. "כבר למעלה מעשר שנים אני מייצג אזרח ישראלי תושב רהט, עודה טארבין. בחור שבעוד חודש ימלאו לו שלושים. הוא נעצר בסוף שנות אלפיים לאחר שחצה את גבול ישראל מצרים, כדי לבקר את אחותו. הוא נעצר והועבר לחוקרי המודיעין המצרי שהאשימו אותו בריגול ונידון ל-15 שנות מאסר".

מלצר טוען כי רק בשנת 2004 גילתה ישראל את דבר המעצר. "שירותי הביטחון של מצרים הודיעו לשגרירות ישראל בשנת 2004 על מעצרו של עודה. עודה  נשפט על ריגול שלא בפניו. על פי אחת הכתבות שהתפרסמו, אביו של עודה היה סייען של צה"ל".

לדבריו עד היום מדינת ישראל לא עשתה די כדי לשחרר את עודה, "אני מפציר בממשלת ישראל, לפעול למען שחרורו. הוא אזרח ישראלי לכל דבר, משפחתו קשרה את גורלה במדינת ישראל ואנחנו חייבים לעזור לו".

מלצר טוען כי למרות ההצהרות, ממשלת ישראל לא עשתה די בעניינו של עודה, "במשרד החוץ אומרים כל הזמן שיש להם מחויבות עמוקה. בפועל אני לא יודע אם זה נמצא על סדר  היום.  כבר היו כאלה שטענו שאם הוא היה יהודי מדינת ישראל כבר מזמן הייתה פועלת למען שחרורו. אני רוצה להודות ליחיד שנרתם כדי לקדם את העניין, ח"כ וסגן השר איוב קרא".