וותיקי האצ"ל הפליגו לזכר נופלי אלטלנה

כשהוא מלווה בעשרות מוותיקי האצ"ל הפליג ח"כ דני דנון למקום עגינת הספינה והצהיר כי יעשה כל מאמץ להעלות את שרידיה של אלטלנה.

חזקי ברוך , כ"ג בסיון תשע"א

מצדיעים לאלטלנה
מצדיעים לאלטלנה
יח"צ
בעוד הממשלה מתכוננת לקראת תכנון הוצאת שרידי ספינת אלטלנה ממצולות הים הגיע אתמול (יום ו') יו"ר הליכוד העולמי, ח"כ דני דנון לנמל יפו ובליווי של עשרות מוותיקי אצ"ל ביניהם לוחמים שהיו על הספינה ואמר: "זוהי החזרת ההיסטוריה היהודית של כולנו".

כבר חמש שנים מקפיד ח"כ דני דנון (הליכוד) לפקוד את הנמל ולהפליג למקום עגינתה של ספינת האצ"ל אשר הגיעה במהלך מלחמת העצמאות לחופיה של ת"א ומעט לאחר קום המדינה נפגעה מפגז שנורה לעברה במסגרת חילופי האש בין צה"ל לאצ"ל.

"עוצמתה של מדינת ישראל נמדדת בראש וראשונה בהוקרה ההיסטורית שהיא עושה לאותם אירועים אשר בגינם אנו יושבים כאן, בארצנו בגאווה אמיתית", אמר ח"כ דני דנון במהלך ההפלגה שעשה היום כשמסביבו ניצבים בעוז וותיקי הארגון הלוחם ומן הצד השני גם המשמרת הצעירה של מפלגת הליכוד דהיום .

ח"כ דני דנון הוסיף מעל סיפון האוניה כי המהלך למשיית שרידיה של אלטלנה לחוף הים והקמת האנדרטה לזכר החללים יימשך במלוא התנופה והטקס שנערך לזכר חללי הספינה הוא רק ראשיתה של ההחלטה ההיסטורית שקיבלה על עצמה ממשלת ישראל.

במקום עגינתה של הספינה ולזכר חלליה השליך ח"כ דנון זר פרחים למימי הים.