הנוסעים הוחזרו לתחנה והפסידו את האוטובוס

נוסעי קו 170 מירושלים לבית אל אתמול (רביעי) נדהמו, כאשר הנהג הודיע כי ביצע נסיעה לא נכונה ועל כן הוא חייב לשוב לתחנה המרכזית.

בני טוקר , כ"ח בסיון תשע"א

אוטובוס אגד ממוגן ירי
אוטובוס אגד ממוגן ירי
הלל מאיר

הנוסעים המאוכזבים

נוסעי קו 170 מירושלים לבית אל, אשר היה אמור לצאת אתמול בשעה 17:45 מהתחנה המרכזית בירושלים, נאלצו להמתין רבע שעה מעבר לשעה הנקובה עד לצאתו של האוטובוס.

אולם, האיחור ביציאת האוטובוס לא היה הסוף לתלאותיהם. כעבור כמה דקות נסיעה, כשהגיעו לרחוב בר אילן, עצר הנהג את האוטובוס וטען שחלה טעות והוא לא היה צריך לעשות את הנסיעה של קו 170, אלא את הנסיעה של קו 179.

הנוסעים ביקשו מהנהג לכל הפחות להזמין למקום את האוטובוס שהיה אמור לבצע את הנסיעה של קו 170 בשעה 17:45 ולא לקחת אותם בעל כרחם בחזרה לתחנה המרכזית, אולם הנהג סרב לבקשה והחזיר אותם לתחנה המרכזית.

גם כשהגיעו לתחנה המרכזית בירושלים בחזרה, לא חיכה לנוסעים אוטובוס חלופי והם נאלצו לחכות לאוטובוס הבא שיצא מהתחנה בשעה 18:30. הנוסעים טענו באוזני כתב ערוץ 7, כי מדובר בזלזול בזמנם ובפגיעה קשה בזכויותיהם.

הנוסעים טוענים עוד באופן כללי כי השרות בקווים ליו"ש גרוע, לטענתם רק יום לפני כן, אוטובוס של אותה שעה בדיוק עלה באש בדרכו לבית אל, מה שמעיד לטענתם על התחזוקה הירודה של קווי האטובווס ביו"ש.

מחברת "אגד" נמסר בתגובה, כי "שורה של תקלות בתקשורת גרמו, לצערנו, לשיבוש חמור בלוח הזמנים ובסידור העבודה של הנהגים. קווי אגד לישובי יו"ש, כמו במקרה המתואר, מופעלים באמצעות צי האוטובוסים של החברה לפיתוח גוש עציון".

באגד מוסיפים, כי "העמדנו את הנוגעים בדבר בחברה לפיתוח גוש עציון, המפעילה את האוטובוסים, על חומרת התקלה והעיכובים שנגרמו לנוסעים. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה לנוסעים. כל פניה למח' לפניות הציבור באגד ירושלים, בגין התקלה, תטופל כראוי".