גלן בק: אל תשחקו את המשחק של התקשורת

השדרן האמריקאי הפופולארי גלן בק, השתתף היום (שני) בועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, "המסר החדש הוא: תגידו את האמת", אמר.

חזקי ברוך , ט' בתמוז תשע"א | עודכן: 20:19

גלן בק
גלן בק
צילום מסךטוען....

בוועדת העלייה והקליטה הכריז השדרן הפופולארי של רשת פוקס, גלן בק: התקשורת בארה"ב מסתירה מהישראלים את האמת, שמיליונים בעולם אוהבים אתכם. יו"ר הוועדה דני דנון: אם נהיה נחושים וישרים אפשר לנצח בקרב על ההסברה
 
גלן בק, שדרן טלוויזיה ורדיו אמריקאי הזוכה לאהדה עצומה ולאחוזי צפייה והאזנה גבוהים, זכה היום (שני) בכנסת להערצה ולקבלת-פנים חמה במיוחד. ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות דנה ברתימת ידידי ישראל בעולם למאבק בדה-לגיטימציה הנעשית לישראל, והזמינה את השדרן אוהד ישראל.

יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון (הליכוד), שהזמין את בק לכנסת, כי בק והתוכנית שלו שמים את העובדות על השולחן בבהירות, ולא תומכים בישראל על תנאי או בהסתייגות. "אנחנו מאחלים לעצמנו עוד אנשים כמוך, יהודים ונוצרים הפועלים יחד. החברה הישראלית צריכה ללמוד ממך לומר את העובדות, את האמת, ולא לחשוש. רשת FOX הוכיחה שאפשר אחרת, ושקרב ההסברה איננו אבוד. אם דבקים בערכים, באומץ ובקשר שלנו לארץ – אפשר להסביר זאת לציבור בארה"ב וגם באירופה. הכל תלוי בנחישות שלנו ובנכונות להחליט מה שטוב לעם היהודי".

גלן בק הדגיש כי "התקשורת השתנתה, והפוליטיקה כפי שהכרנו אותה נעלמה. המסר החדש הוא: תגידו את האמת. אנשים בכל העולם רוצים לשמוע את האמת, ובסתר ליבם הם יודעים אותה ומחכים שיגידו להם אותה. הייתי אמריקאי רגיל עד הפיגוע במגדלי התאומים, האמנתי למה שהתקשורת האמריקאית אמרה על ישראל – אבל אז הלכתי לעשות שיעורי בית. התקשורת האמריקאית חיה בכל-כך הרבה סטריאוטיפים כלפיכם, ואני אומר לכם: אל תשחקו את המשחק של התקשורת. אל תחשבו שאם תביאו להם עובדות, מסמכים, תמונות ווידאו אנשי התקשורת במערב ישנו את דעתם על ישראל. אתם לא לבד, יש מיליונים שאתם לא רואים, ושהתקשורת לא רוצה לספר את סיפורם, שאוהבים אתכם מאד. לכו ישר אל הציבור דרך הרשתות החברתיות". 

בק ציין כי הסכסוך הישראלי-ערבי הוא מלחמה על דרך החיים של המערב,  וכי "הפתרון יבוא מהאנשים, מהעם, מהציבור. העולם יגיד לכם: עמכם עמנו ואלוהיכם אלוהינו, באשר תלכו נלך - ושם ניקבר".

הוא הדגיש כי "כיום האמת היא האנדרדוג, והאנדרדוג תמיד מנצח". לדבריו, אסור להדגיש את היותו של העם היהודי קורבן אלא את יכולת התקווה והשינוי והסיפור הישראלי בהקשר של העם היהודי. "אנשים בעולם מעריכים חרות, אתם לקחתם מדבר שממה ועשיתם אותו לגן עדן, לקחתם עם-מפוזר וקיבצתם אותו אל מולדתו. והמסר הוא כי אדם יכול לשנות את עצמו. זהו מסר של תקווה", טען בק.

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל איוב קרא (הליכוד) אמר לבק כי "שנינו לא-יהודים אך שנינו רואים את הצורך להצביע כי הצדק עם העם היהודי. שני אחיי נהרגו במערכות ישראל ואני מוכן להקריב את ילדי, אבל את הצביעות של העולם צריך להפסיק, כי מעולם לא הייתה לפלשתינאים כאן מדינה". 

ח"כ עינת וילף (עצמאות) הוסיפה כי "אחרי שהערבים נכשלו בזירות הצבאיות והכלכליות הם העבירו את המאבק לזירות התקשורתיות והאקדמיות, במטרה לקעקע את הרעיון הציוני ואת זכותו של העם היהודי למדינה. ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה) טענה כי "גם בישראל אנשים איבדו אמון בעצמם, בעולם ובבורא עולם. אתה נותן לאנשים בארץ תקווה".

לדברי ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) "במאה השנים האחרונות בורא העולם מעורב בתהליך שיבת ציון והפרחת השממות, ועל העולם לדעת כי מי שיסייע לבורא-העולם יזכה לברכה ממנו". חברו לסיעה הפרופ' אריה אלדד הדגיש כי "חייבים לסיים את הכיבוש המוסלמי על ארץ ישראל שהחל לפני 1300 שנה, ויש כבר מדינה פלשתינאית בירדן, כאשר 80 אחוז מאוכלוסייתה היא פלשתינאית, והיא משתרעת על 75% משטחי ארץ ישראל המנדטורית". 

ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) סיפרה כי ראש הממשלה נתניהו אמר לה כי 'אמת מנצחת רק אם חוזרים עליה לאורך זמן'. לדבריה, "הסכסוך הזה איננו טריטוריאלי, אלא דתי, מול האיסלם, שאין אצלו מוכנות להכיר בזכותו של העם היהודי למדינה. אנחנו כאן בגלל התנ"ך ואברהם אבינו וזו זכותנו המוסרית על הארץ. זאת מלחמה של הצדק מול הרשע" חוטובלי וח"כ מרינה סולודקין (קדימה) קראו לממשל האמריקאי לשחרר בשם הצדק את יונתן פולראד. 

שלומי פרל יזם היי-טק בן 29 בירושלים, הציב מחוץ לכנסת שלט-ענק על גבי משאית ובו כרזת-תודה לגלן בק.

לפני כחודש נפגש דנון עם בק ושוחח עימו על מצבה של ישראל בנושא ההסברה בעולם ובארה"ב בפרט. דנון הזמין את בק לביקור בכנסת כדי להעניק לח"כים את הכלים להתמודד עם התעמולה האנטי-ישראלית. בק יסביר לח"כים כיצד מגייסים את המדינות הידידותיות ואת דעת הקהל בארה"ב לטובת ישראל.