צימרים גם בשומרון

עמיהוד ארציאל, תושב הישוב הר ברכה, החליט להפוך קרוואנים זרוקים לצימר איכותי, "כבר בקיץ הראשון לא היה מקום פנוי", סיפר ארציאל.

שייקה רוזנפלד , י"ב בתמוז תשע"א

צימר בהר ברכה
צימר בהר ברכה
תיירות שומרון

יוזם צעיר, נמרץ בן למשפחה מוותיקי השומרון החליט להקים כפר נופש ייחודי ומיוחד, חדרי אירוח בישוב הר ברכה. עמיהוד ארציאל, נשוי +2 , החליט כי השנה יגיעו מטיילים לאזור גב ההר ולא רק לטייל אלא יבואו לישון עם ילדיהם ובני משפחה נוספים. אומר ועושה.

איך עושים זאת?
לוקחים את הקראוונים שליד הישיבה, מטפחים, מנקים , משקיעים. והרי לנו חדרי אירוח, מעולה למשפחות.

מהיכן הניסיון?
עמיהוד, תלמיד לשעבר של ישיבת הר ברכה היה אחראי על מתן שירותי אירוח לאלו הבאים להתארח לשבתות בישיבה. למדתי את המשמעות של לו"ז מדויק, של נקיון סדר ואירגון, נעזרתי במט"י שומרון ובעצה משוטפת של רעייתי החלטתי לפתוח את "כפר הנופש שומרון" בהר ברכה.

ברכה והצלחה עופפת את כפר הנופש. "כבר בקיץ הראשון לא היה מקום פנוי היינו חייבים לדחות בלית ברירה פונים רבים שביקשו לבוא ולהתארח", סוכני נסיעות הגיעו למקום ואחריהם גם התיירים.

מה מיוחד ב"כפר הנופש שומרון" שאלתי, עמיהוד בשקט ובנועם אמר : "השכרת חדרים לציבור בעלי משפחות ברוכות ילדים שהרי החדרים גדולים יש מספיק מיטות ובמחיר שווה לכל נפש".

ואכן , בסיור שקיימתי במקום מצאתי לראות כי המקום אכן נקי מסודר ,טיפוח מסביב לחדרים , מצעים נקיים ושירותים מבריקים.

"בכפר הנופש שומרון" דאגו לכל מחסורם של הנופשים, חדר אוכל , פינת חיי ואופניים , סיורים בסביבה, טיולים, ושיתוף פעולה עם שאר התיירנים באזור. בריכה משפחתית קיימת במקום, משפחתית הכוונה, כי כל משפחה יכולה לקבל למספר שעות את המקום אך ורק לשימוש פרטי שלהם, להנאת ילדיהם, תוך הקפדה על גדרי צניעות מחמירים.

את האוויר במקום לא ניתן לתאר אך את האווירה ניתן גם ניתן, ילדים מסתובבים, רצים , שמחים קופצים ונהנים ומעניקים שקט רוגע ונופש אמיתי להורים, לא רק הורים עם ילדים הגיעו לנפוש גם סבים וסבתות הגיעו לנפוש עם ילדיהם ונכדיהם.

הגענו להר ברכה באחד הימים החמים ביותר שהיו בקייץ האחרון. חם כן, נעים עוד יותר , שהרי האוויר והבריזה בהר ברכה הם כמעט בבחינת גן עדן. בשעות  הערב אמר לי אחד האורחים, צריך כאן לבוש חם עליון, בשעות היום מאוד נעים בכל הסביבה ומעל הכל לנפוש בסביבה יהודית חמה שהכתה שורשים באדמת ארץ ישראל, אין טוב מזה. כשהסתובבתי במקום פגשתי את מתניה הרפניס תושב מרכז שפירא שבא עם משפחתו. שאלתי אם הוא נהנה? מתניה החל להלל ולשבח: חדרים נאים ומאובזרים, נקיים, קבלת פנים חמה, וכל מה שילדים ומשפחות צריכות על מנת להינות מנופש יש במקום.

והמחיר? שאלתי. מתאים מאוד למשפחות.

והאוכל? נהדר טעים ובשפע.

תמליצו לחברים? בוודאי, ענה ללא היסוס.

חששתם מלהגיע לאזור ?  בהתחלה כן, אבל לאחר הסברים מדויקים של עמיהוד אני מבין שאין ממה לחשוש.

כיצד שמעתם על המקום? שמענו ברדיו את פרסומי המועצה, התקשרנו והפנו אותנו וכך הגענו לעמיהוד ואנו שמחים על כך.

לקראת סיום הביקור ביקש עמיהוד להבהיר כי הוא לא ישקוט על שמריו, בכוונתו שגם בחורף ימשיכו לבואו המטיילים וכפר הנופש יהיה מלא גם בשבתות וחגים. "קיבלנו סיוע עצום בעצם הפרסומים הרבים של המועצה בשיתוף משרד התיירות, פרסומים שהעלו את המודעות לטיולים וחדרי האירוח בכלל , ובאזור השומרון בפרט, סיסמת הקמפיין הייתה קולעת ומדויקת  ולכן מי שבא, ראה, היום הוא גם מאמין כי חייבים להמשיך בתנופת התיירות בשומרון".