מ. הפנים יכיר בפסקי הדין הרבניים לגבי יהדות

ח"כ דוד אזולאי: "רב רפורמי שהיה שולח אישורים זה היה מוכר, ורק בתי הדין הרבניים לא היו מוכרים. אני שמח שתיקנו את האבסורד הזה"

בני טוקר , י"ט בתמוז תשע"א

ח"כ דוד אזולאי
ח"כ דוד אזולאי
פלאש 90

ח"כ דוד אזולאי

לפי הצעת חוק שיזם ארגון רבני צהר, והצטרפו אליו כמה ח"כים ובראשם יו"ר ועדת הפנים לשעבר ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), משרד הפנים יחויב להכיר בפסקי דין של בתי דין רבניים שעשו בירורי יהדות וקבעו שאדם הוא יהודי.

ח"כ דוד אזולאי מש"ס לשעבר יו"ר ועדת הפנים של הכנסת מציין שמדי שנה פונים  כ-4,000 ישראלים לבירור יהדות בבתי דין רבניים, בדרך כלל כדי להירשם ברבנות ולהתחתן, אבל לפי החוק הקיים, רק "בית משפט או בית דין מוסמך" יכולים לסתור מידע שהגיע לפקיד מרשם האוכלוסין, הקובע שאדם אינו יהודי.

לדבריו החוק שהיה קיים עד כה גרם עוול לאנשים רבים, "זה היה אבסורד שבית דין היה מאשר יהדות של מישהו אבל לא היה יכול לרשום אותו כיהודי במנהל האוכלוסין. אפילו רב רפורמי שהיה שולח את האישורים, זה היה מוכר, אבל בית דין רבני לא".

אזולאי מברך את ארגון צהר על היוזמה לעשות את התיקון ורואה בזה קידוש ה', "לפי התיקון לחוק, יכתב מעתה כי "רק בית המשפט ובתי הדין הרבניים מוסמכים. אני שמח שהיה לנו את הזכות לתקן את העוול הזה".

על הצעת החוק חתום הרכב יוצא דופן של ח"כים מסיעות שונות - איתן כבל (העבודה), פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), זבולון אורלב (הבית היהודי), ובראשם אזולאי מש"ס.