היום הפגנה: הפתרון – במערב השומרון

אל מאהל מחאת הדיור בת"א יגיעו היום מפגינים בקריאה 'הפתרון במערב השומרון' ולהציג את עמדתם: הקפאת הבנייה מביאה להעלאת מחירים.

שמעון כהן , כ"ב בתמוז תשע"א

מחאת הדיור
מחאת הדיור
פלאש 90

מפגיני מאהלי מחאת הדיור צפויים לשמוע היום על פתרון למצוקת הדיור, וכל שנותר הוא לחשוב איך יתקבל הפתרון הזה. תחת הכותרת 'הפתרון במערב השומרון' צפויים להגיע למתחם המאהל עשרות פעילים בניצוחו של יהודה פואה, יו"ר המטה לפתרון מצוקת הדיור, ולהציג את הפתרון המיידי והנכון לטעמם – בנייה במערב השומרון. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם פואה הרואה במפגן מחאת הדיור מפגן "של השמאל הקיצוני", כהגדרתו.

"נאמר להם שיש פיתרון שיביא להורדת מחירים", הוא אומר ומזכיר את הפתרונות המוכרים לבנייה בנגב ובגליל, שם "אישורי הבניה תקועים", כדבריו. באשר לפתרונות הנבחנים היום על שולחנו של נתניהו הוא קובע כי מדובר בפתרונות שיניבו פירות רק בעוד ארבע שנים בעוד הפתרונות במערב השומרון ניתנים ליישום כבר כעת, כאשר כשלושים וחמש אלף יחידות דיור כבר עברו את משוכות הבירוקרטיה הישראלית וכל שנותר הוא אישורו של הדרג הפוליטי כדי ליישמם.

"כל תושב שגר במרכז צריך לדעת שכשהבניה תשתחרר ביו"ש זה יוריד את המצוקה ואת המחירים. אנחנו קוראים לממשלה לאפשר בנייה חופשית", הוא אומר.

לדבריו המוחים בשדרות רוטשילד והמפגינים אתמול מנצלים את מצוקת הדיור לצרכים פוליטיים כאשר הם קוראים להפלת הממשלה ולא לפתרון של ממש. מנגד הוא דוחה טענות ולפיהן הוא עצמו עושה שימוש פוליטי ימני במצוקה זו. "אני לא מציע להם לעבור ליהודה שומרון", הוא מבהיר ומוסיף: "אני קורא לממשלה לבנות ואחר כך כבר יקפצו על הדירות הללו. ניתן יהיה לעבור לשם כקהילות וכקבוצות. אם רק הממשלה תיתן את האפשרות לבנות ולעבור לשם זה יוריד את הלחץ והמחירים ירדו".

והאם הגעתם של מפגינים הקוראים לבנייה ביו"ש למתחם שלדעת רבים "נכבש" על ידי השמאל הישראלי, תביא לעימותים? פואה מאמין שלא ומוסיף: "הציבור שם מבין שיש לו בעיה עם התדמית השמאלנית שלו, ומחפש את הדתיים והחרדים". הוא מזכיר שבשבוע שעבר הגיע למתחם והציג את הצעת הפתרון הזו "והתקבלנו בחיבוק חם ואוהב", הוא קובע ומוסיף כי אופן קבלתם אחר הצהרים במתחם רוטשילד יהיה גם מבחן לסובלנותם של המוחים במאהל.