ישובי יו"ש, עכשיו באלבום תמונות

אלבום היסטורי 'ההתנחלויות – הסיפור האמיתי', יושק מחר בכנסת. באלבום יש תיעוד הסטורי של הישובים שקמו לאחר מלחמת ששת הימים.

ישי קרוב , א' באב תשע"א

היישוב ברוכין
היישוב ברוכין

אלבום היסטורי 'ההתנחלויות – הסיפור האמיתי', בהוצאת מוזיאון גוש קטיף בירושלים יושק מחר (שלישי) בכנסת במעמד יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, שרים וח"כים מכל חלקי הבית וראשי המועצות ביהודה ושומרון, בנימין והגולן,

לראשונה מאז מלחמת ששת הימים, רואה אור אלבום יוקרתי ומרהיב המתעד את תולדות כל היישובים שנבנו על השטחים ששוחררו במלחמת ששת הימים ב-1967. האלבום מתעד יישוב-יישוב, לפי מיקומו הגיאוגרפי – ירושלים, יהודה, שומרון, בנימין, בקעת הירדן ורמת הגולן, וכולל בתוכו תיעוד היסטורי ותמונות מכל יישוב.

את האלבום ערך כתב ערוץ 7, חגי הוברמן. הוברמן מגיש את הסיפור האמיתי של ההתיישבות במלוא היקפה והדרה. הספר הוא לא רק אלבום כי אם גם מסמך היסטורי מרתק שחייב להיות בכל בית ישראלי. 'ההתנחלויות – הסיפור האמיתי' הופק בסיוע 'ספריית נצרים', בראשות אהוד כלפא.

 "מוזיאון גוש קטיף בירושלים לקח על עצמו את המלאכה האדירה של הפקת אלבום היסטורי שיתרום רבות לכלל הציבור הישראלי ולמנהיגי המדינה, להכרת ההיסטוריה היהודית ביש"ע ולהבנת ההתיישבות לעומק, במלוא פארה והדרה", אמר שלמה וסרטיל מנהל המוזיאון, "האלבום ייצור מהפכה של ממש בהבנת המשמעות של יישובי יהודה ושומרון".

כעת עובדים במלוא המרץ על תרגום האלבום לאנגלית – לטובת יהדות העולם וחברי פרלמנט שיקבלו לידיהם את האלבום ההיסטורי.