בן ארי: למה מפלים את בן גביר לרעה?

בעקבות הדיווח על נזיפה שננזפו מפיקי 'האח הגדול' על זימונו של בן גביר להשתתפות בתכניתם, מבקש ח"כ בן ארי הבהרות.

שמעון כהן , י' באב תשע"א

למה לנזוף? בן ארי ובן גביר
למה לנזוף? בן ארי ובן גביר
פלאש 90

בעקבות שיחת הנזיפה שקיים מנכ"ל קשת, אבי ניר, עם יוצרי האח הגדול על כך שהעיזו להציע לפעיל הימין איתמר בן גביר להשתתף בתוכנית, פנה ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי למנכ"ל הרשות השנייה בבקשה שיקיים שיחת נזיפה עם אבי ניר.

במכתבו למנשה סמירה כותב בין היתר ח"כ ד"ר בן ארי: "אני פונה אליך בעקבות הפרסום באתר האינטרנט של גלובס מיום 27.7.11 ולפיו:"מנכ"ל קשת זימן אליו את ראשי הפקת האח הגדול לשיחת נזיפה, על רקע העובדה שהזמינו את עוזרי הפרלמנטרי ופעיל הימין  מר איתמר בן גביר להשתתף בתוכנית".

בין היתר נכתב בכתבה כי ניר זעם על עצם ההזמנה בשל דעותיו הפוליטיות ועברו הפלילי של בן גביר. מן הראוי להקדים ולומר כי בן גביר השיב בשלילה להפקת התוכנית לאחר שלא עמדה במספר תנאים שהציב ויאפשרו את השתתפותו בתוכנית על פי ההלכה (גם נושא זה ראוי  לבדיקה אך נותיר אותו בצריך עיון)  ואולם "נדהמתי לקרוא את הדברים שבמידה והם נכונים הם מוכיחים בצורה מפורשת את מה שנטען כלפי הזכיינית קשת מזה שנים ארוכות, והוא שמדובר בזכיינית המערבת שיקולים פוליטיים, סותמת פיות לאנשי ימין ופועלת בניגוד לחוק הרשות השנייה כפי שנראה להלן".

בן ארי מצטט מחוקי הרשות שנייה המחייבים התייחסות הוגנת וביטוי למגוון הדעות בחברה וכותב: "תמהני איך הוראות אלה מסתדרות עם מנכ"ל של זכיינית המודה כי אין לזמן אדם על רקע דעותיו הפוליטיות ואולם מאידך גיסא באותה תוכנית התארחו והפכו לכוכבות שתי פעילות שמאל קיצוני עדנה קנטי, ופרידה שבמהלך התוכניות לא הפסיקו לעשות פרובוקציות להסית נגד מדינת ישראל, להשתלח בחיילי צה"ל במחסומים, ואחת מהן אף הכניסה ספר תנ"ך לחדר השירותים ולמעשה פגעה במדינה שלמה וביזתה את קודשי ישראל.  כיצד מסביר מר ניר את העובדה שאת הזמנת אותן פעילות שמאל קיצוני הוא לא מנע? כיצד הוא אפשר להן להסית  מול מאות אלפי צופים ולעומת זאת למר בן גביר שמעולם לא השתלח בחיילי צה"ל ולא פגע במדינת ישראל  הוא רוצה לסתום את הפה?... זאת ועוד. על פי הכתבה  מר ניר נתלה גם בעברו הפלילי של בן גביר (הכולל שלושים ושמונה זיכויים ושמונה הרשעות...) כסיבה שלא להזמינו לתוכנית, דא עקא שמן הראוי להקדים ולומר כי "עברו הפלילי " של מר בן גביר כולל השתתפות בהפגנות, חלוקת כרוזים או ריסוס כתובות גרפיטי... בן גביר מעולם לא הואשם וכמובן לא הורשע בעבירות של אלימות כלשהן או עבירות שיש עמן קלון. יתרה מזאת, האם זכיינית קשת נמנעת מלזמן לתוכניות אנשים בעלי עבר פלילי ? האם מר אריה דרעי (עבריין מורשע שאף ישב בכלא – בניגוד לבן גביר – וריצה עונש מאסר חמור של שנים בשל עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים) לא הוזמן לתוכניות קשת ולא יזומן אליהן בעתיד? האם מר חיים רמון ( שהורשע בעבירה חמורה פי כמה מכל העבירות שבהן הורשע בן גביר) לא הוזמן  להתארח בתוכניות קשת ולא יזומן אליהן בעתיד? האם מר צחי הנגבי שהורשע אף הוא בעבירות חמורות ( יותר מבן גביר) לא יוזמן להתארח בתוכניות? הנה כי כן, אם הדברים שפורסמו בכתבה בעיתון גלובס נכונים, מסתבר שמדובר בהתנהלות חמורה של מנכ"ל המודה כי הוא פועל ממניעים פוליטיים, סותם פיות, פועל בניגוד לחוק הרשות השנייה, ומקייים מדיניות מפלה הפוגעת בעיקרון השוויון. אשר על כן ולאור כל האמור אבקש מכבודו לברר את הנושא ובמידה והדברים יתבררו כנכונים לנקוט בצעדים משמעותיים כנגד מר ניר.

יצוין כי מלשכת מנכ"ל הרשות השנייה נמסרה הבוקר תגובה ובה נכתב כי הרשות אמנם לא מתערבת בדיונים פנימיים של הזכיינים, וכידוע לא ניתן להסתמך על פרסומים בתקשורת, אך יחד עם זאת, העביר מנכ"ל הרשות השנייה את המכתב למנכ"ל קשת.