מועצת החלב: מתנגדים להמלצות ועדת קדמי

בישיבת מועצת המנהלים של מועצת החלב שנערכה הבוקר (ה') הוחלט, כי "מועצת החלב תוסיף ותפעל למנוע הוצאה לפועל של המלצות ועדת קדמי".

שלמה פיוטרקובסקי , י"א באב תשע"א

רפתנים בבג"ץ
רפתנים בבג"ץ
פלאש 90
בישיבת מועצת המנהלים של מועצת החלב שנערכה הבוקר (ה') קיבלה מועצת המנהלים את הצעת ההחלטה שהציג מנכ"ל המועצה שייקה דרורי לפיה "מועצת החלב תוסיף ותפעל למנוע הוצאה לפועל של המלצות ועדת קדמי". במועצת המנהלים של מועצת החלב חברים 19 דירקטורים; 5 נציגי משרדי הממשלה ( חקלאות, אוצר, תמ"ת ובריאות ), נציג הסוכנות היהודית, 4 נציגי מחלבות ו-9 חקלאים.
 
כזכור, מועצת החלב עתרה לבג"צ בדרישה כי הממשלה תקיים עמה התייעצות ותשמע את עמדתה קודם לקבלת החלטה המבוססת על המלצות ועדת קדמי בטענה כי מועצת החלב היא הגוף המקצועי האמון על ענף החלב בישראל וכי לא ניתן לקבל החלטה החורצת את גורל הענף בלי להיוועץ בה.
 
"החלטות ועדת קדמי נתקבלו בהליך חפוז, שטחי ובלתי תקין, ועלולות, אם תיושמנה, לגרום נזקים אדירים ובלתי הפיכים לענף החלב ולציבור כולו" נקבע בהחלטת מועצת המנהלים. בדיון הזכיר דרורי כי המלצות ועדת קדמי שהובאו לדיון בממשלה ביום ראשון האחרון נתקלו בהסתייגויות מצד היועצים המשפטיים של משרד החקלאות, של הרשות להגבלים עסקיים ואף של היועץ המשפטי לממשלה.
 
שרים רבים בממשלה ובהם שרת החקלאות אורית נוקד ושרי סיעת ישראל ביתנו, הביעו תרעומת על התנהלות הוועדה ועל דרך קבלת ההחלטות בה והביעו את התנגדותם להמלצותיה וכתוצאה מכך נדחתה ההצבעה על הנושא בממשלה. "מועצת החלב תוסיף לפעול כדי שהחלטה כאמור לא תצא לפעול וכדי שהממשלה תקבל החלטה מאוזנת ונכונה ללא שינוי חוק "תכנון משק החלב 2011" ולאחר שתיוועץ עם המועצה ותשמע את עמדתה כגורם המוסמך העליון לשוק החלב" לשון החלטת מועצת המנהלים.